Kdy jet do Luxoru

Nejlepší období k plnému vychutnání Louxor, této perly starověkého Egypta, se rozprostírá přes několik měsíců, což vám umožní vybrat si ideální čas pro vaši útěchu. Pro ty, kteří se ptají kdy jet do Luxoru, jsou měsíce září až květen vhodné k objevování města. Během těchto měsíců nabízí počasí mírné klima, ideální pro prozkoumání archeologických pokladů bez extrémů letního horka (od června do září mohou teploty přesáhnout 40°C (104°F) !).

I když je toto období příznivé s příjemnými meteorologickými podmínkami, je zejména mezi únorem a duben a říjen a prosinec, kdy je klima opravdu ideální. Teploty jsou mírné a slunce je štědré, vytvářející optimální podmínky pro návštěvu majestátních chrámů a faraónských hrobek bez nepříjemného horka.

Důležité je poznamenat, že vrcholná turistická sezóna připadá na tyto období příznivého počasí, v lednu, únoru, březnu, listopadu a prosinci. Během těchto měsíců ožívá Louxor s větším počtem návštěvníků, kteří přicházejí obdivovat jeho ikonická místa. To může znamenat více lidí kolem populárních atrakcí, ale také více veselé a dynamické atmosféry ve městě.

Pro ty, kteří preferují vyhnout se davům a nevadí jim trocha tepla, návštěva Luxoru mimo tyto měsíce může být také obohacujícím zážitkem. Ceny mohou být nižší a místa méně přeplněná, což vám poskytne intimnější zážitek s starověkou historií. Nejlepšími měsíci mimo sezónu jsou tak květen a září.

Celkově, ať už si vyberete navštívit Louxor během ideálního období (od února do dubna nebo října do prosince), nebo se rozhodnete pro klidnější, ale teplejší měsíce, toto historické město slibuje nezapomenutelné dobrodružství časem. Ujistěte se pouze, že plánujete podle svých preferencí ohledně počasí a davů, abyste co nejlépe využili své cesty do této fascinující destinace.

Takže, kdy je nejlepší čas pro cestu do Luxoru? Zde je několik dalších informací, které vám pomohou při rozhodování:

 • Nejlepší měsíce pro dobré počasí v Luxoru jsou Leden, únor, Březen, Duben, Květen, Září, říjen, Listopad a Prosinec
 • V průměru jsou nejteplejší měsíce Květen, červen, červenec, Srpen a Září
 • Luxor má suché období po celý rok
 • Leden je nejchladnější měsíc v roceKaždoroční počasí v Luxoru

Infografika nejlepších období pro návštěvu Luxor
Infografika nejlepších období pro návštěvu Luxor ©kam-a-kdy.cz

Podrobnosti o počasí v Luxoru měsíc po měsíci

Chcete-li získat všechny informace o podnebí a počasí v Luxoru pro konkrétní měsíc, klikněte na příslušný odkaz níže:

Leden únor Březen Duben Květen červen červenec Srpen Září říjen Listopad ProsinecPočasí a podnebí v Luxoru

Luxor, egyptské město proslulé svými archeologickými památkami, má suché klima, klasifikované jako horká a suchá pouštní podle Köppen-Geigerovy klasifikace. S příjemnými teplotami v zimě a velmi horkými v létě je Luxor oblíbenou destinací pro cestovatele hledající slunce a historii. Klima se vyznačuje dobře odlišenými ročními obdobími s výraznými teplotními výkyvy po celý rok.

Klima v Luxoru v zimě (prosinec až únor)

Zima v Luxoru je mírná a slunečná, nabízející ideální podmínky k prozkoumání pokladů města bez dusného horka léta. V prosinci se teploty pohybují mezi 15°C (59°F) a 24°C (76°F) , s často jasnou oblohou. Leden je podobný, s teplotami od 13°C (56°F) do 23°C (74°F) a hojným slunečním svitem. Únor přináší mírný nárůst teplot, dosahujících maximálně 26°C (79°F) , přičemž většinou zůstává obloha jasná. Nízká vlhkost činí klima zvláště příjemným pro turistické výlety.

Klima v Luxoru na jaře (březen až květen)

Jaro v Luxoru je charakterizováno postupným zvyšováním teploty. Březen má teploty od 20°C (68°F) do 30°C (86°F) , s téměř vždy jasnou oblohou. Duben přináší vyšší teploty, pohybující se mezi 25°C (77°F) a 35°C (95°F) , ideální pro návštěvu archeologických památek bez letního davu. V květnu začíná horko přibývat, s teplotami stoupajícími až na 39°C (103°F) , ale díky nízké vlhkosti a jasné obloze zůstávají podmínky příznivé.

Klima v Luxoru v létě (červen až srpen)

Léto v Luxoru je horké a suché, s teplotami, které mohou být extrémní. V červnu jsou minimální teploty 32°C (90°F) a maximální 41°C (106°F) , s téměř neustálým slunečním svitem. Červenec a srpen jsou nejteplejšími měsíci, s teplotami dosahujícími až 42°C (108°F) . Navzdory horku absence srážek a jasná obloha poskytují dokonalé podmínky pro noční aktivity, jako je návštěva osvětlených chrámů nebo večeře na Nilských plavbách. Pro návštěvu památek v Karnaku nebo chrámu v Luxoru ve dne v dobrých klimatických podmínkách je lepší upřednostnit ranní hodiny nebo pozdní odpoledne.

Klima v Luxoru na podzim (září až listopad)

Podzim v Luxoru znamená ideální klimatické podmínky. Září udržuje vysoké teploty mezi 30°C (86°F) a 40°C (104°F) , ale s postupným poklesem horka. Říjen je jedním z nejlepších měsíců k návštěvě Luxoru, s mírnějšími teplotami od 26°C (79°F) do 36°C (97°F) a jasnou oblohou podporující turistické návštěvy. Listopad značí přechod k zimě, nabízející pohodlné teploty od 20°C (68°F) do 30°C (86°F) , ideální k plnému využití města a jeho okolí. Teploty v Luxoru klesají rychleji než v městech ležících u Rudého moře, jako je Hurghada ve stejném období. Takže v listopadu jsou ranní teploty již příjemné.

Celkově řečeno, Luxor nabízí cestovatelům téměř celý rok ideální klima s mírnými zimami a horkými léty. Nejlepšími obdobími pro návštěvu tohoto historického města jsou jaro a podzim, kdy je počasí příjemné a teploty jsou snesitelné. Bez ohledu na zvolené období slibuje Luxor slunečné dny a hvězdnaté noci, ideální k objevování divů starověkého Egypta.

Luxor : LouxorGrafy: teplota a srážky v Luxoru

Na grafech níže si můžete zobrazit průměrné sezónní hodnoty v Luxoru – minimální a maximální venkovní teplotu, riziko a měsíční objem srážek, průměrné hodnoty denního sluneční svitu, relativní vlhkost vzduchu za každý měsíc v roce.

Venkovní teplota

Srážky (dešťové srážky)

Denní sluneční hodiny

Vlhkost vzduchu


Návštěvnost a turistické sezóny v Luxoru

Zjistěte pomocí našich dat a grafů, kdy je v Luxoru hlavní turistická sezóna (a tedy období, kdy je příliv turistů nejvyšší) a kdy vedlejší turistická sezóna.

Turistické sezóny v Luxoru

 • Nejnižší turistická sezóna v Luxoru
  Měsíce s nejnižším počtem turistů jsou: Květen, červen, červenec, Srpen a Září.
 • Vedlejší turistická sezóna v Luxoru
  Měsíce s nízkou návštěvností jsou: Duben a Listopad.
 • Hlavní sezóna v Luxoru
  Návštěvnost v Luxoru je vysoká v: Leden, únor, Březen a říjen.
 • Nejvyšší turistická sezóna v Luxoru
  Turistický příliv dosahuje v Luxoru svého vrcholu v: Prosinec.

Graf: ukazatel návštěvnosti v Luxoru měsíc po měsíciNejlepší období v Luxoru za příznivé ceny

Průměrná cena hotelů v Luxoru v jednotlivých měsících

Obecně je cena za hotelový pokoj v Luxoru nejnižší v Květen. Takže je ten správný čas tam odcestovat a ušetřit! Statisticky nejdražším měsícem v ubytovacích službách je naopak Leden.

Zarezervujte si hotelový pokoj za nejlepší cenu

Průměrná cena za půjčení auta v Luxoru

Půjčení auta v Luxoru stojí v průměru 2394 CZK na den. Tato cena se pohybuje od 172.7 CZK v závislosti na měsíci. v říjnu vyjde půjčení auta v průměru na 2246 CZK na 24 hodin, jedná se o nejlepší období, kdy ušetřit! Naopak v listopadu je průměrná cena 2419 CZK.

Pronajměte si vůz za nejlepší cenu


Další města a místa v blízkosti města Luxor

Kdy jet do Egypt?

Chargement en cours
Legenda: Luxor další místa

Změna jednotek