Kdy jet do Eilatu

Nejlepší období k návštěvě Eilatu závisí na několika faktorech, od počasí a turistických sezón až po aktivity, které plánujete podniknout. Pokud se ptáte kdy jet do Eilatu, budete rádi vědět, že město má téměř po celý rok příjemné klima.

Pokud jde o počasí, skutečně ideálním obdobím k návštěvě Eilatu jsou únor, březen, duben, květen, říjen a listopad. Během těchto měsíců jsou teploty příjemné, aniž by byly příliš dusné, což činí venkovní aktivity velmi příjemnými. Ať už chcete prozkoumat okolní poušť, potápět se v Rudém moři nebo si jen odpočinout na pláži, tyto měsíce jsou ideální k vychutnání všeho, co Eilat nabízí.

Pro milovníky koupání je příjemné vědět, že teplota vody v Eilatu se pohybuje mezi 21°C (70°F) a 31°C (88°F) od ledna do prosince, s ideálním obdobím od dubna do listopadu. To znamená, že si můžete téměř po celý rok pohodlně plavat, ať už jde o osvěžující koupání nebo prozkoumávání korálových útesů, pro které je Eilat známý.

Pokud jde o turistickou špičku, ta je od dubna do prosince (červenec je obvykle méně navštěvovaný). Tyto měsíce jsou obvykle velmi rušné, s mnoha událostmi konanými v Eilatu. Nicméně pamatujte, že město může být během těchto období docela přeplněné, takže si zajistěte ubytování včas.

Pro ty, kteří raději vyhýbají davům, může být návštěva Eilatu během klidnějších měsíců dobrou volbou. I když může být počasí trochu teplejší nebo chladnější, město má stále hodně co nabídnout. Navíc možná budete mít příležitost vychutnat si místní atrakce bez obvyklého davu.

Celkově odpověď na otázku "kdy jet do Eilatu" závisí na vašich osobních preferencích. Ať už jste milovníkem slunce, nadšencem do koupání, příznivcem festivalů nebo jednoduše cestovatelem hledajícím klid, Eilat má co nabídnout v každém období roku.

Takže, kdy je nejlepší čas pro cestu do Eilatu? Zde je několik dalších informací, které vám pomohou při rozhodování:

 • Počasí je dobré po celý rok v Eilatu
 • V průměru jsou nejteplejší měsíce červen, červenec, Srpen a Září
 • Eilat má suché období po celý rok
 • Leden je nejchladnější měsíc v roce
 • Nejlepší měsíce pro plavání jsou červen, červenec, Srpen, Září a říjenKaždoroční počasí v Eilatu

Infografika nejlepších období pro návštěvu Eilat
Infografika nejlepších období pro návštěvu Eilat ©kam-a-kdy.cz

Podrobnosti o počasí v Eilatu měsíc po měsíci

Chcete-li získat všechny informace o podnebí a počasí v Eilatu pro konkrétní měsíc, klikněte na příslušný odkaz níže:

Leden únor Březen Duben Květen červen červenec Srpen Září říjen Listopad ProsinecPočasí a podnebí v Eilatu

Nacházející se v Izraeli, Eilat se těší suchému podnebí, konkrétně horkému a suchému pouštnímu klimatu podle Köppen-Geigerovy klasifikace. To znamená, že teploty jsou zde vysoké po celý rok s nízkými srážkami. Roční období jsou obvykle definována spíše teplotními změnami než srážkami. Proto lze klima v Eilatu rozdělit do čtyř hlavních ročních období: zima, jaro, léto a podzim.

Zima v Eilatu (Prosinec - Únor)

Zima v Eilatu je mírná a příjemná. Teploty se pohybují mezi 12°C a 22°C (72°F) během dne. Déšť je vzácný s průměrem 0 až 1 den deště za měsíc. Nebe zůstává obvykle jasné a slunečné, s několika zataženými dny. Toto období je ideální pro venkovní aktivity bez obav z nadměrného horka.

Jaro v Eilatu (Březen - Květen)

Jaro v Eilatu je charakterizováno postupným nárůstem teplot, které mohou dosáhnout 34°C v květnu. Srážky zůstávají nízké, s průměrně žádným deštěm. Nebe zůstává převážně slunečné, poskytujíc ideální podmínky pro užívání pláží a vodních aktivit.

Léto v Eilatu (Červen - Srpen)

Léto v Eilatu je velmi horké, s teplotami dosahujícími až 39°C v červenci a srpnu. Je to nejsušší období, s téměř žádnými srážkami. Nebe je téměř každý den jasné a slunečné, což činí toto období ideálním pro ty, kteří milují intenzivní horko a neustálé sluneční svit.

Podzim v Eilatu (Září - Listopad)

Podzim v Eilatu přináší mírný pokles teplot, s maximem 36°C v září, které klesá na 26°C (79°F) v listopadu. Déšť je stále vzácný a nebe zůstává převážně jasné. Jedná se o příjemné období pro návštěvu Eilatu, protože horko není tak intenzivní jako během léta, ale slunce stále svítí.

Celkově vzato, Eilat nabízí horké a suché klima po celý rok, s mírnými zimami a velmi horkými léty. Déšť je vzácný, což činí město ideálním pro ty, kteří ocení slunce a venkovní aktivity. Bez ohledu na roční období je Eilat atraktivní destinací pro ty, kteří hledají únik před chladem a deštěm.

Eilat :Grafy: teplota a srážky v Eilatu

Na grafech níže si můžete zobrazit průměrné sezónní hodnoty v Eilatu – minimální a maximální venkovní teplotu, riziko a měsíční objem srážek, průměrné hodnoty denního sluneční svitu, teplotu moře, relativní vlhkost vzduchu za každý měsíc v roce.

Venkovní teplota

Srážky (dešťové srážky)

Denní sluneční hodiny

Teplota moře

Vlhkost vzduchu


Návštěvnost a turistické sezóny v Eilatu

Zjistěte pomocí našich dat a grafů, kdy je v Eilatu hlavní turistická sezóna (a tedy období, kdy je příliv turistů nejvyšší) a kdy vedlejší turistická sezóna.

Turistické sezóny v Eilatu

 • Nejnižší turistická sezóna v Eilatu
  Měsíce s nejnižším počtem turistů jsou: Leden a únor.
 • Vedlejší turistická sezóna v Eilatu
  Měsíce s nízkou návštěvností jsou: Březen a Listopad.
 • Hlavní sezóna v Eilatu
  Návštěvnost v Eilatu je vysoká v: Duben a červen.
 • Nejvyšší turistická sezóna v Eilatu
  Turistický příliv dosahuje v Eilatu svého vrcholu v: Květen, červenec, Srpen, Září, říjen a Prosinec.

Graf: ukazatel návštěvnosti v Eilatu měsíc po měsíciNejlepší období v Eilatu za příznivé ceny

Průměrná cena hotelů v Eilatu v jednotlivých měsících

Obecně je cena za hotelový pokoj v Eilatu nejnižší v únor. Takže je ten správný čas tam odcestovat a ušetřit! Statisticky nejdražším měsícem v ubytovacích službách je naopak Září.

Zarezervujte si hotelový pokoj za nejlepší cenu

Průměrná cena za půjčení auta v Eilatu

Půjčení auta v Eilatu stojí v průměru 766 CZK na den. Tato cena se pohybuje od 148.1 CZK v závislosti na měsíci. v říjnu vyjde půjčení auta v průměru na 692 CZK na 24 hodin, jedná se o nejlepší období, kdy ušetřit! Naopak v červenci je průměrná cena 840 CZK.

Pronajměte si vůz za nejlepší cenu


Další města a místa v blízkosti města Eilat

Kdy jet do Izrael?

Chargement en cours
Legenda: Eilat další místa

Změna jednotek