Kdy jet do Tel Avivu

Nejlepší období pro návštěvu Tel Avivu záleží na tom, co hledáte. Pokud preferujete mírné podnebí a příznivé počasí, ideální období je mezi březnem a listopadem. V těchto měsících jsou teploty nejpříjemnější, pohybují se mezi 15 a 32°C (90°F) , s nízkou pravděpodobností srážek.

Pro milovníky moře a koupání je období od května do listopadu, s teplotou vody mezi 18,8°C a 29,3°C. Je to ideální čas k vychutnání krásných pláží města, relaxaci na slunci a koupání v Středozemním moři.

Naopak, pokud chcete vyhnout se davům a využít výhodnější ceny, zvažte návštěvu Tel Avivu mimo vrcholovou turistickou sezonu, která je v květnu, červenci, srpnu a říjnu. Tyto měsíce jsou obvykle velmi oblíbené u turistů, což může způsobit větší zástup návštěvníků ve městě a dražší ubytování.

Navštívit Tel Aviv během méně příznivých období může mít také své kouzlo. Zimní měsíce, od prosince do února, nabízejí mírné a vlhké podnebí, což činí objevování města velmi příjemným. Déšť, i když častější, nebrání radosti z návštěvy a obloha často nabízí krásné prosvětlení.

Celkově platí, že bez ohledu na zvolené období vaší cesty, Tel Aviv vás okouzlí svým příjemným podnebím, nádhernými plážemi, bohatstvím kulturního a historického dědictví a svou živostí, která je cítit po celý rok.

Takže, kdy je nejlepší čas pro cestu do Tel Avivu? Zde je několik dalších informací, které vám pomohou při rozhodování:

 • Počasí je dobré po celý rok v Tel Avivu
 • V průměru jsou nejteplejší měsíce červen, červenec, Srpen, Září a říjen
 • Tel Aviv má suché období v Květen, červen, červenec, Srpen a Září
 • Nejtěžší dešťový měsíce jsou Leden a Prosinec
 • Nejlepší měsíce pro plavání jsou červenec, Srpen, Září a říjenKaždoroční počasí v Tel Avivu

Infografika nejlepších období pro návštěvu Tel Aviv
Infografika nejlepších období pro návštěvu Tel Aviv ©kam-a-kdy.cz

Podrobnosti o počasí v Tel Avivu měsíc po měsíci

Chcete-li získat všechny informace o podnebí a počasí v Tel Avivu pro konkrétní měsíc, klikněte na příslušný odkaz níže:

Leden únor Březen Duben Květen červen červenec Srpen Září říjen Listopad ProsinecPočasí a podnebí v Tel Avivu

Vítejte v Tel Avivu, městě obklopeném typickým středomořským podnebím, nabízejícím horká léta a mírné vlhké zimy. Tato izraelská metropole má téměř po celý rok příjemné počasí, což ji činí oblíbenou destinací pro cestovatele hledající slunce a teplo.

Zima v Tel Avivu (od prosince do února)

Zima v Tel Avivu je mírná a vlhká. Teploty v měsících prosinci až únoru kolísají mezi 15 a 19°C (67°F) . V lednu, nejchladnějším měsíci, se teploty mohou přes den snížit až na 15°C (59°F) . Během této sezóny je déšť častý, ale to nezkazí radost z objevování města. Nebe bývá často jasné nebo lehce zatažené, nabízejíc krásné prosvětlení.

Jaro v Tel Avivu (od března do května)

Jaro, od března do května, je ideálním obdobím pro návštěvu Tel Avivu. Teploty začínají stoupat a v květnu mohou dosáhnout až 27°C (81°F) . Srážky postupně klesají a v květnu téměř neexistují. Nebe je obvykle jasné, dávající prostor slunci a krásným jarním dnům.

Léto v Tel Avivu (od června do srpna)

Léto v Tel Avivu, trvající od června do srpna, je horké a suché. Je to nejteplejší období v roce s teplotami dosahujícími až 32°C (90°F) v srpnu. Srážky jsou téměř nepřítomné během těchto měsíců. Nebe je skoro každý den jasné, nabízejíc maximální sluneční svit.

Podzim v Tel Avivu (od září do listopadu)

Podzim v Tel Avivu, od září do listopadu, je mírný a příjemný. Teploty začínají postupně klesat od 31°C (88°F) v září na 25°C (77°F) v listopadu. Srážky zůstávají vzácné, začínají se zvyšovat až v listopadu. Nebe zůstává převážně slunečné, nabízejíc stále krásné dny k prozkoumání města.

Celkově vzato, Tel Aviv má příjemné klima po celý rok, s horkým suchým létem a mírnou zimou. Ať už upřednostňujete dlouhé slunečné letní dny nebo jemnost zimy, Tel Aviv je skvělou volbou pro vaši další cestu.

Tel Aviv : Côte de Tel AvivGrafy: teplota a srážky v Tel Avivu

Na grafech níže si můžete zobrazit průměrné sezónní hodnoty v Tel Avivu – minimální a maximální venkovní teplotu, riziko a měsíční objem srážek, průměrné hodnoty denního sluneční svitu, teplotu moře, relativní vlhkost vzduchu za každý měsíc v roce.

Venkovní teplota

Srážky (dešťové srážky)

Denní sluneční hodiny

Teplota moře

Vlhkost vzduchu


Návštěvnost a turistické sezóny v Tel Avivu

Zjistěte pomocí našich dat a grafů, kdy je v Tel Avivu hlavní turistická sezóna (a tedy období, kdy je příliv turistů nejvyšší) a kdy vedlejší turistická sezóna.

Turistické sezóny v Tel Avivu

 • Nejnižší turistická sezóna v Tel Avivu
  Měsíce s nejnižším počtem turistů jsou: Leden a únor.
 • Vedlejší turistická sezóna v Tel Avivu
  Měsíce s nízkou návštěvností jsou: Březen, Duben a Listopad.
 • Hlavní sezóna v Tel Avivu
  Návštěvnost v Tel Avivu je vysoká v: červen, červenec, Září a Prosinec.
 • Nejvyšší turistická sezóna v Tel Avivu
  Turistický příliv dosahuje v Tel Avivu svého vrcholu v: Květen, Srpen a říjen.

Graf: ukazatel návštěvnosti v Tel Avivu měsíc po měsíciNejlepší období v Tel Avivu za příznivé ceny

Průměrná cena hotelů v Tel Avivu v jednotlivých měsících

Obecně je cena za hotelový pokoj v Tel Avivu nejnižší v únor. Takže je ten správný čas tam odcestovat a ušetřit! Statisticky nejdražším měsícem v ubytovacích službách je naopak červen.

Zarezervujte si hotelový pokoj za nejlepší cenu

Průměrná cena letů do Tel Avivu

Cena zpátečního letu Praha–Tel Aviv je v průměru nižší při odletu v listopadu (průměrná cena 4179 CZK): jedná se o nejlepší období pro cestovatele s omezeným rozpočtem. Naopak při odletu v srpnu riskujete, že zaplatíte za letenku do Tel Avivu o 2786 CZK více.

Najděte letenku za nejlepší cenu Ceny letů do Tel Avivu

Průměrná cena za půjčení auta v Tel Avivu

Půjčení auta v Tel Avivu stojí v průměru 1319 CZK na den. Tato cena se pohybuje od 1344 CZK v závislosti na měsíci. v listopadu vyjde půjčení auta v průměru na 1045 CZK na 24 hodin, jedná se o nejlepší období, kdy ušetřit! Naopak v březnu je průměrná cena 2388 CZK.

Pronajměte si vůz za nejlepší cenu


Další města a místa v blízkosti města Tel Aviv

Kdy jet do Izrael?

Chargement en cours
Legenda: Tel Aviv další místa

Změna jednotek