Kdy jet do Tel Aviv

Kdy je nejlepší časpro cestu do Tel Aviv? Zde je několik informací, které vám pomohou při rozhodování:

  • Počasí je dobré po celý rok v Tel Aviv
  • V průměru jsou nejteplejší měsíce červen, červenec, Srpen, Září a říjen
  • Tel Aviv má suché období v Květen, červen, červenec, Srpen, Září a říjen
  • Nejlepší měsíce pro plavání jsou červenec, Srpen, Září a říjen

Chcete-li získat úplné informace o klimatu a počasí v Tel Aviv v konkrétním měsíci, klikněte na odpovídající řádek níže:

Leden 59°F/65°F
28%
2in
únor 61°F/67°F
20%
1.2in
Březen 65°F/68°F
12%
0.7in
Duben 70°F/74°F
9%
0.5in
Květen 76°F/79°F
3%
0.2in
červen 79°F/83°F
1%
0in
červenec 83°F/86°F
0%
0in
Srpen 85°F/88°F
0%
0in
Září 83°F/86°F
1%
0.1in
říjen 79°F/83°F
8%
0.3in
Listopad 72°F/76°F
18%
1in
Prosinec 63°F/68°F
25%
1.7in

Počasí a podnebí v Tel Aviv

Tel Aviv se nachází podél pobřeží Středozemního moře. Stejně jako města Bejrút nebo Libanon těží z vlivu moře, které přináší skvělé klima jak svým obyvatelům, tak i návštěvníkům. Klima Tel Aviv se těší z Středozemního klimatu, které vyniká svými mírnými zimami, teplem v letních dnech, ale i velice příjemném počasí v průběhu přechodného období. Jeho zimní teploty málokdy klesnou pod 13° C. I v nejchladnější hodině a v nejchladnější den je počasí v Tel Avivu příznivé pro prohlídky města i pro procházky po plážích.

Klima na jaře v Tel Aviv

Klima na jaře se vyznačuje hlavně deštěm. A to hlavně od začátku března. Dále déšť se zmírňuje a slunečné dny jsou čím dál četnější. To znamená, že už v dubnu a květnu, jsou meteorologické podmínky identické s těmi z Jeruzaléma, jiným slovem prostě fantastické.

Klima v létě v Tel Aviv

Deště se stávají čím dál tím více vzácné. Ale nesmíme opomínat na skutečnost, že se klima v Tel Aviv podléhá vlivu suchého podnebí jako Galileji, a ta se charakterizuje jako poušť. V červenci a srpnu jsou deště téměř neexistující, dále v létě si mohou návštěvníci vychutnat příjemné teplo zmírněno mořským vánkem.

Klima v listopadu v Tel Aviv

Podzimní dny jsou příjemně teplé, na rozdíl od Masada, která trpí přímo vedrem, vzhledem k blízkosti Mrtvého moře. V Tel Aviv je klima ideální pro prodloužené prázdniny a to hlavně v říjnu a listopadu, díky krásnému počasí.

Klima v zimě v Tel Aviv

Klimatické podmínky v zimě v Tel Aviv připomínají ty z východního pobřeží Tuniska. Stejně jako v Džerbě bývá nejnižší teplota kolem 14° C, což umožňuje otužilcům i nadále okupovat pláže.

Tel Aviv : summit park


Grafy: teplota a srážky v Tel Aviv

Na grafech níže si můžete zobrazit průměrné sezónní hodnoty v Tel Aviv – minimální a maximální venkovní teplotu, riziko a měsíční objem srážek, průměrné hodnoty denního sluneční svitu, teplotu moře, relativní vlhkost vzduchu za každý měsíc v roce.

Venkovní teplota

Srážky (dešťové srážky)

Denní sluneční hodiny

Teplota moře

Vlhkost vzduchuIzrael: Mapa

Objeví se Tel Aviv na mapě níže modrou ikonou. Ostatní města nebo místa v Izraeli se na mapě objevují černým symbolem. Umístěte kurzor pro informace o klimatu.

Chargement en cours
Legenda: Tel Aviv další místa

Důležitá města v Izraeli

Zobrazit úplný seznam měst

Změna jednotek