Kam jet? nejlepší destinace pro každý měsíc roku

Kam jet na dovolenou: najít perfektní prázdninovou destinaci kdekoli na světě podle toho, kdy chcete odjet: měsíc po měsíci.

Kam a kdy odcestovat?

Kam jet: Jaký měsíc chcete odjet?

Najděte ideální dovolenkovou destinaci podle období, kdy chcete vyrazit, stačí níže vybrat měsíc. Pro každý měsíc máte k dispozici 30 nejoblíbenějších dovolenkových destinací s předpovědí počasí, která zaručuje, že si dovolenou užijete na maximum.

Mapa světa: kam jet měsíčně po měsících

Objevte nejlepší destinace, kam vyrazit na dovolenou měsíc po měsíci

Nemá smysl makat, i když jste prošvihli letní prázdniny. Vždy si můžete dopřát nezapomenutelnou dovolenou po zbytek roku: ať už chcete vyrazit za dobrodružstvím nebo si užít krásné sluníčko. Objevte nejlepší destinace, kam jet, a užijte si svůj pobyt měsíc po měsíci.

Které destinace si užít slunce v lednu?

Pokud chcete vědět, kam vyrazit na slunečný výlet v lednu, rozhodněte se pro nádherné pláže a krásné slunečné dny západoafrických pobřeží, jako jsou Kapverdy nebo rajské ostrovy Karibiku, jako je Kuba nebo Indický oceán, jako je Seychely nebo Maledivy.

Chcete-li se znovu spojit s přírodou, nic nepřekoná země Střední Ameriky, jejichž destinace jako Kostarika nebo Peru jsou ideální pro spojení pěší turistiky s kulturními objevy a sportovními aktivitami.

Nejlepší prázdninové destinace v únoru

Na jižní polokouli je příjemné teplo, které vám pomůže zapomenout na chlad v jiných částech světa.

Afrika nabízí destinace, kam můžete vyrazit na dovolenou podle svých představ: trekking v Mali nebo Namibii, opalování v přímořských městech Maroka a Senegalu.

Na road-trip v Austrálii a na Novém Zélandu budete těžit z dokonalé kombinace příjemného tepla a krásných slunečných dnů.

Kam vyrazit v březnu na výlet?

Některé destinace v Evropě, jako jsou řecké ostrovy, Malta nebo Kréta, jsou ideálními destinacemi pro načerpání sil po zimě.

Mezitím teploty v Africe poskytují příjemný pocit pro safari, jako je tomu v Jižní Africe a Botswaně.

Milovníci kulturních objevů si užijí krásné slunečné dny a příjemné teplo do Egypta, Jordánska nebo objevovat mayské ruiny v Mexiku.

Nejlepší prázdninové destinace v dubnu

Ostrovy Středozemního moře mají skvělé povětrnostní podmínky, kam se můžete vydat a užít si dovolenou na pláži, aniž byste museli čekat na léto. Madeira a Kanárské ostrovy jsou příjemně mírné, abyste dobili baterky v krásném slunci věčného jara.

Na druhé straně Atlantiku už je ten správný čas vyrazit do Spojených států amerických. Některá místa v Indii, Barmě a Indočíně jsou ideální pro objevování přírody.

Nejlepší prázdninové destinace v květnu

Země jižní Evropy, jako je Algarve v Portugalsku, Andalusie ve Španělsku, jižní Itálie a její ostrovy a Chorvatské ostrovy, vám dávají široký výběr míst, kde se můžete opalovat, aniž byste museli vybírat vzdálené destinace.

Navzdory vřelosti, která je charakteristická pro většinu afrických zemí, jsou Madagaskar, Tanzanie nebo Mosambik díky vlivu Indického oceánu skvělé pro poznávací dovolenou.

V Asii a Oceánii jen hrstce zemí, jako je Čína a Austrálie, stále vyhovuje příjemné klima.

Nejlepší prázdninové destinace v červnu

Zlepšené klima vám dává mnoho příležitostí vyrazit v červnu na výlet podle vašeho přání. Od zemí sousedících se Středozemním mořem po země východní a jižní Afriky jsou všechny vysněné pláže stejně krásné.

Východoevropské země jako Kazachstán nebo Mongolsko nabízejí příležitost k nezapomenutelným trekkingům.

Kdo touží po daleké destinaci, může dát přednost Brazílii, která nabízí možnost spojit vášeň pro pláže s pozorováním zvířecího života v Amazonii.

Kam jet na dovolenou v červenci?

Měsíc červenec vám umožňuje vybrat si několik destinací na světě, podle vašich přání. Je třeba se vyhnout pouze zemím, které v Asii podléhají monzunovému klimatickému jevu. Můžete se tak rozhodnout pro nezapomenutelný výlet do Kanady, vyrazit na safari do východní a jižní Afriky a vyhřívat se na nádherných plážích středomořských ostrovů, pod krásným sluncem na Korsice nebo na chorvatských ostrovech. Během plavby můžete také obdivovat majestátní norské fjordy.

Které prázdninové destinace si vybrat v srpnu?

Léto je v zemích severní polokoule v plném proudu. Středem pozornosti je proto západní Evropa, Severní Amerika a většina střední Evropy. Například Irsko, Island a Norsko jsou prvotřídní destinace, pokud nevíte, kam v srpnu na výlet.

Některé země na jižní polokouli, oblíbené díky své geografické poloze, vám poskytnou dokonalou rovnováhu mezi teplem a slunečnými dny. Seychely a Maledivy vám poskytnou široký výběr.

prázdninové destinace na výběr v září

Skandinávie a severní Kanada zažívají rapidní pokles teplot. Proto se rozhodněte pro destinace na jihu. Španělsko a středomořská pánev nabízejí skvělé destinace, kam se vydat na prodlouženou letní dovolenou. Zatímco na druhé straně Atlantiku, Florida v USA a Brazílie jsou oblíbené u líných milovníků a obdivovatelů tělesné krásy.

Prázdninové destinace na výběr v říjnu

Kdo chce zůstat v Evropě, ale neví, kam vyrazit na slunečnou dovolenou, může se rozhodnout pro destinace jako Madeira, Kypr nebo Antalya v Turecku, které jsou příznivé pro prodloužení požitků z letní dovolené.

Pokud máte zálibu v rajských ostrovech, může vás překvapit ostrov Bali v Indonésii, Guadeloupe nebo Mauricius, pokud vás ráno neodradí pár dešťových přeháněk.

Prázdninové destinace na výběr v listopadu

Zaměřte svůj výběr na jižní země, abyste unikli chladu a šedi.

Pokud hledáte místo, kam cestovat za kulturními objevy, Indie, Thajsko a země Středního východu, jako je Egypt, Jordánsko nebo sultanát Omán, jsou destinacemi, ze kterých si můžete vybrat.

Pro dovolenou vyhrazenou pro trekking a pěší turistiku vám Kostarika a Bhútán poskytnou nezapomenutelné zážitky.

prázdninové destinace na výběr v prosinci

Kam vyrazit o vánočních svátcích za sluníčkem? Dejte přednost tropickým ostrovům, jako je Kuba, Dominikánská republika nebo Martinik v Karibiku. V Indickém oceánu nemají Maledivy a Mauricius důvod závidět ostatním rajským ostrovům.

Západní Afrika vám nabízí nejširší výběr destinací, ať už chcete lenošit na plážích Senegalu či Pobřeží slonoviny, nebo cestovat pouští Mali či Namibie. Turisté nezůstanou pozadu, protože země Střední Ameriky nabízejí ta nejlepší místa, kam vyrazit na dovolenou v prosinci.