Kdy jet do Dubrovnik

Kdy je nejlepší časpro cestu do Dubrovnik? Zde je několik informací, které vám pomohou při rozhodování:

  • Nejlepší měsíce pro dobré počasí v Dubrovnik jsou Duben, Květen, červen, červenec, Srpen, Září, říjen a Listopad
  • V průměru jsou nejteplejší měsíce červenec a Srpen
  • Leden je nejchladnější měsíc v roce
  • Listopad je nejvíce deštivý měsíc
  • Nejlepší měsíce pro plavání jsou červen, červenec, Srpen a Září

Chcete-li získat úplné informace o klimatu a počasí v Dubrovnik v konkrétním měsíci, klikněte na odpovídající řádek níže:

Leden 47°F/50°F
30%
3.5in
únor 49°F/52°F
30%
2.8in
Březen 52°F/56°F
32%
2.6in
Duben 58°F/61°F
30%
2.7in
Květen 65°F/68°F
28%
2in
červen 72°F/76°F
23%
1.5in
červenec 77°F/81°F
14%
0.9in
Srpen 79°F/83°F
10%
0.9in
Září 72°F/76°F
25%
2.7in
říjen 65°F/68°F
30%
3.6in
Listopad 58°F/61°F
36%
5.4in
Prosinec 49°F/52°F
31%
3.7in

Počasí a podnebí v Dubrovnik

Pobřežní město Dubrovník, stejně jako chorvatské ostrovy, je jednou z nejoblíbenějších destinací pro evropské turisty, ať už pocházejí z Itálie nebo Skandinávie například Švédska. Toto šílenství je způsobeno kvalitou dubrovnického klimatu. Nachází se na jižním pobřeží Chorvatska, toto město má příjemnou atmosféru v zimě a v létě teplo, které charakterizuje středomořské klima. Díky blízkosti moře, roční období jako je jaro a podzim, vám umožní vychutnat si dubnové slunce a teplé podzimní teplo.

Dubrovník na jaře

S příchodem jara, která začíná v březnu a trvá až do května, první rekreanti a obyvatelé mohou využít příjemné teplo v atmosféře a krásné slunečné dny k relaxaci. V tomto období srážky ustupují, stejně tak jak teploty nadále stoupají.

Dubrovník v létě

Letní sezóna v Dubrovníku, stejně jako na ostrově Hvar nebo ve Splitu, se vyznačuje všudypřítomným slabým deštěm. Jelikož jsou jen dočasné, krásné slunečné dny potěší ty, kteří si chtějí vychutnat slunce a teplo.

Dubrovník na podzim

Stejně vlhké jako podzimní dny v Gospicu jsou ty v Dubrovníku zvýhodněné relativně vysokými teplotami. Uprostřed dnů pod slunce a příjemným teplem rychle zapomenete na přeháňky, které jsou stále častější, stejně jako ranní chlad.

Dubrovník v zimě

Mnoho rekreantů pocházejících z vnitrozemí raději relaxují v Dubrovníku v době Vánoc, aby utekli od drsného podnebí například v Záhřebu. Navzdory poklesu teplot a množství srážek je počasí v Dubrovníku ještě relativně mírné.

Dubrovnik : Dubrovnik Old Town


Grafy: teplota a srážky v Dubrovnik

Na grafech níže si můžete zobrazit průměrné sezónní hodnoty v Dubrovnik – minimální a maximální venkovní teplotu, riziko a měsíční objem srážek, průměrné hodnoty denního sluneční svitu, teplotu moře, relativní vlhkost vzduchu za každý měsíc v roce.

Venkovní teplota

Srážky (dešťové srážky)

Denní sluneční hodiny

Teplota moře

Vlhkost vzduchuChorvatsko: Mapa

Objeví se Dubrovnik na mapě níže modrou ikonou. Ostatní města nebo místa v Chorvatsku se na mapě objevují černým symbolem. Umístěte kurzor pro informace o klimatu.

Chargement en cours
Legenda: Dubrovnik další místa

Důležitá města v Chorvatsku

Zobrazit úplný seznam měst

Změna jednotek