Kdy jet do Dubrovnik

Kdy je nejlepší časpro cestu do Dubrovnik? Zde je několik informací, které vám pomohou při rozhodování:

  • Nejlepší měsíce pro dobré počasí v Dubrovnik jsou Duben, Květen, červen, červenec, Srpen, Září a říjen
  • V průměru jsou nejteplejší měsíce červenec a Srpen
  • Nejchladnější měsíce jsou Leden a únor
  • Nejtěžší dešťový měsíce jsou Leden, únor, Listopad a Prosinec
  • Nejlepší měsíce pro plavání jsou červen, červenec, Srpen a Září

Chcete-li získat úplné informace o klimatu a počasí v Dubrovnik v konkrétním měsíci, klikněte na odpovídající řádek níže:

Leden 47°F/52°F
38%
7.9in
únor 47°F/54°F
38%
6.8in
Březen 50°F/58°F
33%
5.3in
Duben 56°F/65°F
37%
4.5in
Květen 61°F/72°F
34%
3.3in
červen 68°F/79°F
28%
2.6in
červenec 74°F/86°F
18%
1.5in
Srpen 76°F/86°F
10%
0.7in
Září 68°F/79°F
26%
3.7in
říjen 61°F/70°F
28%
5.2in
Listopad 56°F/63°F
36%
6.7in
Prosinec 49°F/54°F
35%
6.8in

Počasí a podnebí v Dubrovnik

O klimatu

Pobřežní město Dubrovník, stejně jako chorvatské ostrovy, je jednou z nejoblíbenějších destinací pro evropské turisty, ať už pocházejí z Itálie nebo Skandinávie například Švédska. Toto šílenství je způsobeno kvalitou dubrovnického klimatu. Nachází se na jižním pobřeží Chorvatska, toto město má příjemnou atmosféru v zimě a v létě teplo, které charakterizuje středomořské klima. Díky blízkosti moře, roční období jako je jaro a podzim, vám umožní vychutnat si dubnové slunce a teplé podzimní teplo.

Dubrovník na jaře

S příchodem jara, která začíná v březnu a trvá až do května, první rekreanti a obyvatelé mohou využít příjemné teplo v atmosféře a krásné slunečné dny k relaxaci. V tomto období srážky ustupují, stejně tak jak teploty nadále stoupají.

Dubrovník v létě

Letní sezóna v Dubrovníku, stejně jako na ostrově Hvar nebo ve Splitu, se vyznačuje všudypřítomným slabým deštěm. Jelikož jsou jen dočasné, krásné slunečné dny potěší ty, kteří si chtějí vychutnat slunce a teplo.

Dubrovník na podzim

Stejně vlhké jako podzimní dny v Gospicu jsou ty v Dubrovníku zvýhodněné relativně vysokými teplotami. Uprostřed dnů pod slunce a příjemným teplem rychle zapomenete na přeháňky, které jsou stále častější, stejně jako ranní chlad.

Dubrovník v zimě

Mnoho rekreantů pocházejících z vnitrozemí raději relaxují v Dubrovníku v době Vánoc, aby utekli od drsného podnebí například v Záhřebu. Navzdory poklesu teplot a množství srážek je počasí v Dubrovníku ještě relativně mírné.

Dubrovnik : Dubrovnik Old Town


Grafy: teplota a srážky v Dubrovnik

Na grafech níže si můžete zobrazit průměrné sezónní hodnoty v Dubrovnik – minimální a maximální venkovní teplotu, riziko a měsíční objem srážek, průměrné hodnoty denního sluneční svitu, teplotu moře, relativní vlhkost vzduchu za každý měsíc v roce.

Venkovní teplota

Srážky (dešťové srážky)

Denní sluneční hodiny

Teplota moře

Vlhkost vzduchuChorvatsko: Mapa

Objeví se Dubrovnik na mapě níže modrou ikonou. Ostatní města nebo místa v Chorvatsku se na mapě objevují černým symbolem. Umístěte kurzor pro informace o klimatu.

Chargement en cours
Legenda: Dubrovnik další místa

Doporučeno pro vás:

Důležitá města v Chorvatsku

Zobrazit úplný seznam měst

Změna jednotek