Kdy jet do Zadar

Kdy je nejlepší časpro cestu do Zadar? Zde je několik informací, které vám pomohou při rozhodování:

  • Nejlepší měsíce pro dobré počasí v Zadar jsou Duben, Květen, červen, červenec, Srpen, Září a říjen
  • V průměru jsou nejteplejší měsíce červenec a Srpen
  • Nejchladnější měsíce jsou Leden a únor
  • Nejtěžší dešťový měsíce jsou Leden, únor, Listopad a Prosinec
  • Nejlepší měsíce pro plavání jsou červen, červenec, Srpen a Září

Chcete-li získat úplné informace o klimatu a počasí v Zadar v konkrétním měsíci, klikněte na odpovídající řádek níže:

Leden 45°F/50°F
39%
4.7in
únor 45°F/52°F
40%
4.9in
Březen 49°F/58°F
30%
3.1in
Duben 56°F/65°F
36%
2.8in
Květen 61°F/70°F
36%
3.2in
červen 70°F/79°F
29%
2.2in
červenec 76°F/85°F
24%
2.2in
Srpen 76°F/86°F
22%
1.4in
Září 67°F/77°F
31%
3.8in
říjen 59°F/68°F
28%
3.7in
Listopad 54°F/61°F
40%
5in
Prosinec 47°F/54°F
35%
4.4in

Počasí a podnebí v Zadar

O klimatu

Pobřežní město Zadar se nachází na pobřeží Jaderského moře, je oblíbené díky své zeměpisné poloze, které mu dává středomořské klima. Období se vyznačuje horkými, suchými léty, relativně mírnými, ale deštivými zimami a obdobím příjemných, mokrých nebo více mokrých přechodů. Život je dobrý v Zadaru, stejně jako Dubrovníku. Město je příjemné po celý rok, ačkoli je více navštěvované v létě. Není neobvyklé vidět obyvatele Záhřebu strávit sem mírnou zimu a vánoční čas.

Klima Zadaru v létě

Díky svému idylickému počasí je srpen oblíbený turisty hledajícími slunce a teplo. Letní sezóna však trvá od června do září. Užijte si skvělé počasí v Zadaru od začátku června: příjemné teplo, krásné slunečné dny, který se i přes několik deštivých přeháněk daří, často jasné nebe vám umožní vychutnat nádherné slunce. Vyšší teploty v červenci a srpnu značí vrchol letní sezóny.

Klima Zadaru v zimě

Dny jsou tak příjemnější než zimní dny v Gospicu a tak Zadar přitahuje návštěvníky, stejně jako obyvatele Opatije nebo Rejiky, aby zapomněli na drsnost zimy na severu nebo uvnitř země. Vliv moře zamezuje nepravděpodobnému sněžení. Vskutku, nejnižší teploty zřídka klesnou pod bod mrazu. I s tímto klimatem, pokud máte v plánu projít Zadar v této roční době, pořiďte si teplé oblečení. Noc a začátek dnů jsou někdy chladné.

Klima Zadaru na jaře

Březnové teploty stoupají opatrně. Během tří jarních měsíců se počasí i nadále zlepšuje. Teplo se stává příjemným v dubnu a srážky odcházejí nenápadně, je na čase schovat do skříně kabáty a zimní bundy, počasí je už tady. Kromě toho je možné v květnu navštívit město Zadar v košili. Je však třeba věnovat pozornost občasným přeháňkám, které vás mohou překvapit.

Klima Zadaru na podzim

Ochlazení odpovídá měsícům říjen a listopad. Během tohoto období teploty rychle klesají a jsou blížší zimním teplotám, srážky se vyskytují častěji a intenzivněji. Očekávejte, že klima v Zadaru bude méně příjemné, navzdory přítomnosti slunce.

Zadar : Zadar


Grafy: teplota a srážky v Zadar

Na grafech níže si můžete zobrazit průměrné sezónní hodnoty v Zadar – minimální a maximální venkovní teplotu, riziko a měsíční objem srážek, průměrné hodnoty denního sluneční svitu, teplotu moře, relativní vlhkost vzduchu za každý měsíc v roce.

Venkovní teplota

Srážky (dešťové srážky)

Denní sluneční hodiny

Teplota moře

Vlhkost vzduchuChorvatsko: Mapa

Objeví se Zadar na mapě níže modrou ikonou. Ostatní města nebo místa v Chorvatsku se na mapě objevují černým symbolem. Umístěte kurzor pro informace o klimatu.

Chargement en cours
Legenda: Zadar další místa

Doporučeno pro vás:

Důležitá města v Chorvatsku

Zobrazit úplný seznam měst

Změna jednotek