Kam cestovat v září 2024? nejlepší prázdninové destinace

Kam jet?

Co je lepší než vyrazit v září, když všichni začínají nový školní rok? Prodlužte si léto tím, že vyrazíte za dobrodružstvím na druhý konec světa nebo si jen tak poležíte pod slunečníkem v tropickém ráji! V Evropě vás čekají krásné podzimní dny. Kam vyrazit pro nezapomenutelný výlet? Zde jsou naše nejlepší destinace pro zářijový výlet.


Top 30 Slunečné Destinace v září

Zde jsou nejoblíbenější destinace, kam jet v září 2024, kdy je tam vždy dobré počasí, které přeje krásné dovolené.Dovolená v září: kam cestovat podle vašich preferencí?

Konec školních prázdnin, je na vás, abyste si je užili! Cestování v září je zárukou vyhnout se davům. Pláže, kulturní památky a výjimečná místa budou téměř jen pro vás. Které destinace si vybrat pro příznivé počasí? Zabalte si kufry, vyrazte!

Chuť na gastronomický pobyt v Asii

Milovníku dobrého jídla, rádi objevujete nové kulinářské lahůdky během svých cest? Vydejte se do Asie na pobyt, který rozhýbe vaše chuťové buňky! Ať už v pouličním stánku nebo v luxusní restauraci, vždy vás čekají lahodné chutě. Kam vyrazit v září? Tyto tři destinace uspokojí vaši touhu po novinkách:

 • Na Srí Lanku. Tato malá země na jihu Indie má mnoho předností: divoké pláže, volně žijící sloni, posvátné chrámy... vše je připraveno na nezapomenutelnou cestu! Co se týče kuchyně, národním jídlem je Rice & Curry: kombinace několika sladkých nebo kořeněných přípravků podávaných s rýží. Podle kuchaře se bude každým razem lišit, ale vždy bude lahodný!
 • Na Bali. V srdci indonéského souostroví je Bali rájem pro cestovatele toužící po exotice. Od neuvěřitelně zelených rýžových polí po pláže lemované kokosovými palmami, to jsou skutečné pohlednice! Balijská kuchyně je směsí různých etnických vlivů na ostrově. Hlavním jídlem Street Food je Nasi Goreng, který najdete všude. Tento smažený rýžový pokrm s vejci, masem, rybou nebo krevetami je neodolatelný!
 • V Japonsku. Mezi starobylými tradicemi a odvážnou modernitou bude Japonsko v září určitě nezapomenutelným pobytem. Zažít jeho gastronomii bude nedílnou součástí vaší cesty. Kromě klasických sushi, maki a ramen je japonská kuchyně překvapivá a vždy rafinovaná. Často se zaměřuje na ryby a maso (jako je hovězí z Kobe), což stojí za samostatnou cestu!

Chuť na kulturní pobyt

Kam vyrazit v září, abyste navštívili významná místa nebo města? Muzea a archeologické památky se uklidňují po letní turistické sezóně v červenci a srpnu. Je to ideální doba na prohlídky!

 • Pod sicilským sluncem. Největší ostrov Středozemního moře byl skutečným křižovatkem civilizací v průběhu staletí. Dědic mnoha dobytí a okupací, ostrov má nádherné architektonické poklady. Řecké chrámy, římské katedrály, byzantské nebo arabské paláce a zahrady jsou v Sicílii všude kolem vás. Vydejte se na cestu časem a mezi prohlídkami si udělejte skok na pláž!
 • V Barceloně, ve Španělsku. Okouzlující hlavní město Katalánska je pro návštěvníky kouzelné! Kamenné uličky, tapas bary, ale také kulturní památky, toto město má všechno! Nevynechejte šílenou velikost Gaudiho v Sagrada Familia nebo v parku Güell. Co se týče muzeí, ta věnovaná Mirovi a Picassovi jsou nevynechatelná.
 • V Mexiku, zemi Mayů. Milovníci předkolumbovské historie budou v Mexiku nadšeni! Zbytky mayské civilizace jsou přítomny po celé zemi. Dobře zachované svědčí o životním stylu této zaniklé civilizace. Které navštívit? Uxmal nebo Chichen Itza jsou nevynechatelné, ale neváhejte prozkoumat i menší chrámy, často umístěné uprostřed džungle.

Chuť na rájovské ostrovy

Vyrazit v září pod tropickými šířemi bude jako cesta snů. V těchto vzdálených rájích si můžete snadno spojit lenošení, gastronomii, túry a vodní sporty. Připravte se na úžasnost!

 • V Dominikánské republice. První turistická destinace Karibiku sdílí mytický ostrov Hispaniolu s Haiti. S jejími stovkami kilometrů bílých pláží, odpočinek a opalování jsou zaručeny! Ale vnitrozemí ostrova stojí za objev: venkovské vesnice, lesy a vodopády vás ohromí.
 • Na Guadeloupe a Martiniku. Francouzské Antily nabízejí cestovatelům nádherné krajiny. Pobřeží zve k plavání, nezapomenutelné túry ve vnitrozemí a kreolská kultura vám vykouzlí úsměv. Pokud máte čas, nezapomeňte podniknout výlet na malé ostrovy: Marie Galante nebo Les Saintes rozhodně stojí za návštěvu!
 • V Indickém oceánu. Mauricius, Maledivy, Seychely... tolik jmen, která vás nechají snít! Tyto tři ráje mají společné výjimečné mořské dno, kde se můžete věnovat potápění nebo šnorchlování. Pláže, rybářské vesnice, rafinovaná jídla a kulturní mix doplňují obraz.

Chuť na slunce v Evropě

Měsíc září nabízí stále krásné slunečné dny. Na jihu Evropy je to ideální období na návštěvu ostrovů, procházky a příjemné večery na terase. Kam vyrazit? Zde je naše volba pro dovolenou blízko Evropy:

 • Na španělské ostrovy. Směr Majorca nebo Ibiza! Středozemní moře se celé léto ohřálo, takže koupání bude určitě na programu. Mezi dvěma skoky se vydejte objevovat vesnice s kouzelnými uličkami, posedět u tapas nebo si udělat procházku venkovem. Exotická dovolená, 2 hodiny letu od Paříže!
 • V Portugalsku. S bohatým kulturním dědictvím je Portugalsko v Evropě zvláštní zemí. S výhledem na Atlantik je země jednoznačně obrácená k oceánu, což dokládá i její kuchyně, kde mají mořské produkty hlavní slovo. Fanoušci architektury si přijdou na své: portugalská města a vesnice jsou nádherná. A laskavost obyvatel přidá radost k vaší cestě, takže neváhejte a vydejte se objevovat Portugalsko!
 • Na Maltu, mezi Východem a Západem. Nejmenší země Evropy je skutečným křižovatkem civilizací. Nacházející se mezi Sicílií a Tuniskem, je stále dosti neznámá, ale plná pokladů. Nevynechejte hlavní město Valletta, město Mdina nebo ostrov Gozo. A to vše bez zahrnutí zátok s průzračnou vodou pro odpočinek na slunci!

Na všech koncích světa nebo jen pár hodin od Evropy, cestování v září je skvělým způsobem, jak odložit návrat do školy a příchod podzimu. Využijte to k prožití nezapomenutelných zážitků, objevování starobylých kultur nebo jen k odpočinku na pláži. Naplňte se sluncem a novinkami během této výjimečné cesty!


Kam jet v září 2024: celosvětová mapa destinací

Na této mapě najdete všechny destinace, kde je v září 2024 hezky.

Legenda: dokonalé počasí dobrý přijatelné