Kam cestovat v červnu 2024? nejlepší prázdninové destinace

Kam jet?

Konečně léto! Kam jet v červnu? Využijte tohoto teplého a slunečného měsíce před velkými prázdninami. S jeho dlouhými dny je to ideální období pro cestování: evropská města, výlety do přírody, karibská atmosféra nebo sportovní pobyt... na vás je, co si vyberete! Kam jet pro dokonalé počasí? Následujte průvodce!


Top 30 Slunečné Destinace v červnu

Zde jsou nejoblíbenější destinace, kam jet v červnu 2024, kdy je tam vždy dobré počasí, které přeje krásné dovolené.Dovolená v červnu: kam cestovat podle vašich preferencí?

Máte chuť vyhnout se letním davům? Cestování v červnu vám umožní využít všech výhod začátku léta, aniž byste museli řešit nevýhody! Vydejte se na nezapomenutelný pobyt do vzdálené země nebo, blíže, objevte divy Evropy. Kam vyrazit v červnu podle vašich představ? Okamžité nasednutí!

Chuť navštívit evropskou metropoli

Pro prodloužený víkend je návštěva velkého města skvělý nápad. Bude to příležitost k návštěvám kulturních památek, ale také k užívání nočního života. Na skok si dopřejte nezapomenutelný výlet!

 • V Paříži, “Městě světel” Nemusíte jít daleko, abyste zažili dobrodružství! Francouzská metropole má všechny atributy pro mimořádný city trip. Světoznámé muzea, ikonické památky, procházky různými čtvrtěmi, romantika na březích Seiny... nechte se unést kouzlem Paříže!
 • V Římě, krásné Italkyně. Návštěva Říma v červnu vám umožní zažít kouzelný okamžik. Město, které je poznamenáno historií, je hvězdou pro kulturní pobyt: Koloseum, Forum Romanum, Piazza di Spagna, Fontána di Trevi... tolik míst, která nesmíte minout! A mezi návštěvami si sedněte na terasu a ochutnejte místní gastronomii.
 • V Lisabonu, s výhledem na oceán Hlavní město Portugalska, Lisabon, je ideální destinací na několik dní. Obklopený Atlantikem a protkaný řekou Tagus, město je postaveno na několika kopcích, které můžete objevovat na palubě staré tramvajové linky. Veselá atmosféra, Fado koncerty, kulturní akce... nebudete se nudit!

Chuť vyrazit mimo vyšlapané cesty

Kam vyrazit v červnu na pobyt mimo turistické atrakce? Pokud sníte o přírodě, autentických vesničkách a neobvyklých setkáních, pronajměte si auto pro absolutní svobodu a vydejte se do dobrodružství! Zde je naše selekce zemí pro vyhnutí se davům:

 • V záhadné Bulharsku. V srdci Balkánu je Bulharsko zemí málo známou cestovateli. Přesto má mnoho pokladů k nabídnutí: úchvatné krajiny s horami, lesy, jezery a řekami, divoké pobřeží, úžasné archeologické dědictví a okouzlující vesnice. Směr Sofia, jeho hlavní město, abyste mohli objevovat tuto neuvěřitelnou zemi!
 • V Řecku na pevnině. Dál od ostrovů a archeologických nalezišť, které ji proslavují, je Řecko snem pro ty, kteří chtějí vyrazit mimo vyšlapané cesty. Ztracených míst tu není nedostatek: vydejte se po vedlejších cestách a objevte zajímavou zemi s úžasnými krajinami a tradicí pohostinnosti, která by záviděla mnoha.
 • V jiné Chorvatsku. Když si představíte Chorvatsko, vidíte přeplněné klubové hotely a pláže plné turistů? Tato země má mnohem víc než to! Vydejte se objevovat její národní parky, hory, řeky, malé vesnice zastavené v čase... slibujeme, že se budete cítit jako osamělý na světě!

Chuť po latinskoamerické atmosféře

Chcete se bavit na rytmus Salsy? Bez pochyb, Latinci vám ukážou, jak na to, aby vám dodali energii, cestování, které musíte absolvovat, pokud máte špatný den! S jejich legendárním životním stylem bude váš pobyt poznamenán hudbou a úsměvy. Kam vyrazit v červnu? Zde je naše selekce:

 • Na nádherné Kubu. Největší ostrov Karibiku je skvělou destinací pro odpojení. Poznamenaná bouřlivou historií, Kuba vždy udržovala úsměv a nabízí svým návštěvníkům různorodé zážitky: pouliční koncerty v hlavním městě, sportovní túry v horách nebo šnorchlování v moři, které by se nemuselo stydět ani v akváriu.
 • Na pláži v Dominikánské republice. Divoké vnitrozemí stojí za objev: tropické lesy, vodopády a řeky vás ohromí. Ale hlavním trumfem dominikánského pobřeží je: představte si sebe s mojitem v ruce na rájové pláži, tančící bosí v písku! Atmosféra je v Dominikánské republice na pohodu, užijte si to!
 • V různých regionech Mexika. Země s mnoha tvářemi, Mexiko má všechno, co potěší cestovatele. Města a vesnice s koloniální architekturou, úchvatné krajiny, ohromující zbytky Mayů, atlantické nebo karibské pobřeží... země si zaslouží dlouhý pobyt, abyste mohli ocenit všechny její kouzla.

Chuť na potápění a šnorchlování

Během cestování v červnu sníte o prozkoumání podmořského světa? Skvělá zpráva: rájovské ostrovy na vás čekají pro vodní pobyt, který nezapomenete. S láhví nebo s jednoduchou maskou se vydejte objevovat podvodní divy!

 • Na Mauriciu. Sousedící s Réunionem, Mauricius je obklopen korálovým útesem světového renomé a nabízí cestovatelům nádherné laguny. Žraloci, rejnoci, delfíni a pestrobarevné ryby vás neustále ohromí. Pro zkušené potápěče jsou k dispozici vraky, které lze navštívit až ve 40 metrech hloubky.
 • Na Maledivách. Skutečným rájem potápěčů jsou Maledivy známé svými mantami. Kromě těchto mořských obřích ryb můžete obdivovat korály všech barev a neuvěřitelné tropické ryby. Tyto ostrovy v srdci Indického oceánu nabízejí luxusní služby, kde je pohodlí a pohoda na prvním místě.
 • Na Seychelách. Vody souostroví Seychely jsou tak průzračné, že viditelnost může přesáhnout 40 metrů! Můžete zde pozorovat úžasnou podmořskou flóru a faunu, než si sednete mezi dvěma kulatými skalami na pohádkovou pláž. Exotická cesta, kterou milovníci potápění a lenošení nesmí minout!

Ať už máte chuť na muzea, pláže, hory nebo podmořské krásy, červen je ideálním obdobím pro cestování. Ve všech těchto zemích budete mít jistotu perfektního počasí. Ať začne dobrodružství!


Kam jet v červnu 2024: celosvětová mapa destinací

Na této mapě najdete všechny destinace, kde je v červnu 2024 hezky.

Legenda: dokonalé počasí dobrý přijatelné