Kdy jet do Bodrum

Kdy je nejlepší časpro cestu do Bodrum? Zde je několik informací, které vám pomohou při rozhodování:

  • Nejlepší měsíce pro dobré počasí v Bodrum jsou Březen, Duben, Květen, červen, červenec, Srpen, Září, říjen, Listopad a Prosinec
  • V průměru jsou nejteplejší měsíce červenec, Srpen a Září
  • Bodrum má suché období v červen, červenec, Srpen a Září
  • Nejchladnější měsíce jsou Leden a únor
  • Leden je nejvíce deštivý měsíc
  • Nejlepší měsíce pro plavání jsou červen, červenec, Srpen, Září a říjen

Chcete-li získat úplné informace o klimatu a počasí v Bodrum v konkrétním měsíci, klikněte na odpovídající řádek níže:

Leden 54°F/58°F
38%
5.3in
únor 56°F/59°F
33%
2.6in
Březen 58°F/61°F
20%
1.9in
Duben 63°F/67°F
16%
1.2in
Květen 68°F/72°F
11%
0.5in
červen 76°F/79°F
6%
0.3in
červenec 81°F/85°F
1%
0in
Srpen 81°F/85°F
0%
0in
Září 76°F/81°F
6%
0.4in
říjen 70°F/74°F
18%
1.8in
Listopad 65°F/68°F
18%
2.2in
Prosinec 58°F/61°F
33%
3.2in

Počasí a podnebí v Bodrum

Horká a suchá léta a mírné vlhké zimy jsou charakteristické podmínky suchého středomořského podnebí nacházející se v Bodrumu. Toto pobřežní město v Turecku, stejně jako u jeho sousedů Marmaris a Antalya, je skutečně oblíbené hlavně díky zeměpisné poloze a blízkostí k Středozemnímu v moři. Díky tomu je klima v Bodrumu příjemné ve všech ročních obdobích. Zima je charakterizována mírně chladným počasím, ale někdy hrozí riziko velkých bouřek a návštěvníkům to může zkazit i celý výlet. V létě však není neobvyklé narazit i na několik dní intenzivního tepla. Povětrnostní podmínky jarní sezóny připomínají podzim a to pouze s nepatrným rozdílem.

Bodrum v létě

Na začátku června je uprostřed dnů stále více tepla. Léto se blíží a brzy budou dny velmi horké. Díky tomu, že se srážky v průběhu dne snižují, tak jsou splněny hlavní podmínky, které přispějí letním návštěvníkům k příjemným klimatickým podmínkám. Čas je perfektní pro tričko a jiné lehké oblečení. V tomto ročním období se počet obyvatel Bodrumu viditelně zvyšuje, protože mezinárodní i národní turisté stejně jako obyvatelé Ankary užívají příjemné teploty vody.

Bodrum v zimě

Většinu času svítí slunce, bez kterého si ani nejde představit počasí v Bodrumu, vám umožní strávit příjemné chvíle. Zatímco teploty jsou poměrně chladné, ale i přes to nejnižší hodnoty zůstávají nad 13° C, povětrnostní podmínky jsou přijatelné. Jediné, co musíte udělat, je zůstat pozorný k místním zprávám o počasí, abyste se vyhnuli překvapení přeháňkami. Klima v Bodrumu v zimě umožňuje strávit vánoční čas v příjemných podmínkách. Podmínky, které nezůstanou bez povšimnutí lidem v Istanbulu, umožní strávit zimní dovolenou daleko od chladného a ledového deště.

Bodrum na jaře

Jaro přichází poklesem srážek a postupným zvyšováním teplot. Od začátku dubna budete mít možnost relaxovat v mírných klimatických pásmech: slunečné dny, příjemné teploty, nízké a téměř žádné srážky, právě opak klimatických podmínek Bursy. Někdy může být ráno chladnější, v tomto případě je vhodné nosit pohodlné oblečení. Měsíc květen je ideální pro relaxační dovolenou daleko od davů. Můžete klidně navštěvovat historické památky, nebo trávit dny na pláži.

Bodrum na podzim

Na konci sezóny se vám bude líbit krásné počasí v Bodrumu: slunné dny s příjemnou atmosférou po celý den, díky nižším teplotám. Říjen je ideální pro relaxaci, teplota vody je stále příjemná. A pokud mohou být večery chladné, v listopadu existuje praktické a zábavné řešení: tanec v jednom z nočních klubů ve městě. Podzim je skvělá sezóna objevovat další atrakce tohoto města.

Bodrum : Kadikale


Grafy: teplota a srážky v Bodrum

Na grafech níže si můžete zobrazit průměrné sezónní hodnoty v Bodrum – minimální a maximální venkovní teplotu, riziko a měsíční objem srážek, průměrné hodnoty denního sluneční svitu, teplotu moře, relativní vlhkost vzduchu za každý měsíc v roce.

Venkovní teplota

Srážky (dešťové srážky)

Denní sluneční hodiny

Teplota moře

Vlhkost vzduchukrocan: Mapa

Objeví se Bodrum na mapě níže modrou ikonou. Ostatní města nebo místa v Turecku se na mapě objevují černým symbolem. Umístěte kurzor pro informace o klimatu.

Chargement en cours
Legenda: Bodrum další místa

Důležitá města v Turecku

Zobrazit úplný seznam měst

Změna jednotek