Kdy jet do Antalya

Nejlepší období k návštěvě Antalye závisí převážně na tom, co hledáte během své cesty. Měsíce od března do prosince obvykle nabízejí příznivé počasí, které umožňuje vychutnat si nádherné krajiny tohoto města na pobřeží Středozemního moře v Turecku. Pokud však chcete maximalizovat své šance na nezapomenutelný zážitek, měsíce květen až listopad jsou považovány za ideální období z hlediska počasí.

Pokud jste příznivcem koupání, naplánujte si svou cestu mezi měsíci květen a listopad. Během této doby se teplota vody pohybuje mezi 19°C (67°F) a 30°C (86°F) , což je ideální pro osvěžující koupání po dni plném objevování nebo jednoduše pro relaxaci na jedné z nádherných pláží v Antalyi.

Pokud jde o turistickou sezónu, vrcholná sezóna v Antalyi trvá od května do října. Nicméně i během těchto měsíců si můžete stále užít určitého klidu a uvolněné atmosféry, zejména pokud se rozhodnete navštívit mimo špičku. Měsíce červenec a srpen mohou být zvláště rušné, proto se doporučuje rezervovat ubytování a aktivity dopředu, pokud plánujete cestovat v této době.

Pokud dáváte přednost návštěvě Antalye během období s méně příznivým počasím, jako je zima, nebudete zklamáni. Město nabízí širokou škálu vnitřních aktivit, jako je návštěva muzeí, historických památek a nákupních center. Navíc jsou zimní teploty obvykle mírné a často jsou slunečné dny, což tuto dobu roku činí velmi příjemnou pro návštěvu.

Celkově řečeno, ať už hledáte dokonalé počasí, příjemné koupání, živou atmosféru nebo klidnější zážitek, Antalya má co nabídnout v každém období roku. Nicméně pro optimální zážitek zvažte návštěvu mezi květnem a listopadem.

Takže, kdy je nejlepší čas pro cestu do Antalya? Zde je několik dalších informací, které vám pomohou při rozhodování:

 • Nejlepší měsíce pro dobré počasí v Antalya jsou Březen, Duben, Květen, červen, červenec, Srpen, Září, říjen, Listopad a Prosinec
 • V průměru jsou nejteplejší měsíce červenec, Srpen a Září
 • Antalya má suché období v červenec a Srpen
 • Leden je nejchladnější měsíc v roce
 • Nejtěžší dešťový měsíce jsou Leden a Prosinec
 • Nejlepší měsíce pro plavání jsou červenec, Srpen a ZáříKaždoroční počasí v Antalya

Infografika nejlepších období pro návštěvu Antalya
Infografika nejlepších období pro návštěvu Antalya ©kam-a-kdy.cz

Podrobnosti o počasí v Antalya měsíc po měsíci

Chcete-li získat všechny informace o podnebí a počasí v Antalya pro konkrétní měsíc, klikněte na příslušný odkaz níže:

Leden únor Březen Duben Květen červen červenec Srpen Září říjen Listopad ProsinecPočasí a podnebí v Antalya

Antalya, okouzlující město na středomořském pobřeží Turecka, je obdařeno charakteristickým středomořským klimatem, což je typ mírného podnebí. Konkrétně podle klasifikace Köppen-Geiger se jedná o horké středomořské klima (Csa). Antalya nabízí rozmanitý meteorologický zážitek se svými čtyřmi odlišnými ročními obdobími, z nichž každé přináší městu jedinečnou atmosféru.

Zima v Antalyi (prosinec až únor)

Zima v Antalyi je poměrně mírná s teplotami mezi 9°C (49°F) a 16°C (61°F) . Zimní období je také nejdeštivější, s významnými srážkami v lednu. Nicméně slunce často vykukuje, s většinou slunečných nebo lehce oblačných dnů. V únoru dochází ke zlepšení klimatu, s nárůstem teplot a poklesem srážek.

Jaro v Antalyi (březen až květen)

Jaro je příznivým obdobím k návštěvě Antalyi. Teploty postupně stoupají a v květnu dosahují pohodlné průměrné hodnoty kolem 25°C (77°F) . Srážky jsou také méně časté a obloha je většinou jasná nebo lehce zatažená. Příjemná teplota a rostoucí sluneční svit dělají z jara ideální období k prozkoumání Antalyi.

Léto v Antalyi (červen až srpen)

Léto v Antalyi je typicky horké a suché, s teplotami často dosahujícími 30°C (86°F) . Srážky jsou téměř neexistující, což znamená téměř neustále jasné nebe. Horko léta dělá pláže v Antalyi obzvláště lákavými, s teplou a přívětivou mořskou vodou.

Podzim v Antalyi (září až listopad)

Podzim v Antalyi je charakterizován mírnými teplotami a celkově příjemným klimatem. Teploty začínají klesat v září, ale zůstávají pohodlné až do listopadu. Srážky jsou také střední během tohoto období. Podzim je často považován za ideální období k vychutnání venkovních aktivit v Antalyi.

Celkově je klima v Antalyi charakterizováno horkým a suchým létem, mírnou a deštivou zimou a středním jarem a podzimem. Bez ohledu na zvolené roční období má toto úžasné středomořské město něco jedinečného k nabídnutí. Pokud však hledáte relaxaci na pláži a slunci, léto je ideálním časem k návštěvě. Stejně tak, pokud dáváte přednost mírnějšímu podnebí pro prozkoumání historických a přírodních památek Antalyi, jaro a podzim jsou období, která byste měli zvážit.

Antalya : AntalyaGrafy: teplota a srážky v Antalya

Na grafech níže si můžete zobrazit průměrné sezónní hodnoty v Antalya – minimální a maximální venkovní teplotu, riziko a měsíční objem srážek, průměrné hodnoty denního sluneční svitu, teplotu moře, relativní vlhkost vzduchu za každý měsíc v roce.

Venkovní teplota

Srážky (dešťové srážky)

Denní sluneční hodiny

Teplota moře

Vlhkost vzduchu


Návštěvnost a turistické sezóny v Antalya

Zjistěte pomocí našich dat a grafů, kdy je v Antalya hlavní turistická sezóna (a tedy období, kdy je příliv turistů nejvyšší) a kdy vedlejší turistická sezóna.

Turistické sezóny v Antalya

 • Nejnižší turistická sezóna v Antalya
  Měsíce s nejnižším počtem turistů jsou: Leden, únor, Březen a Prosinec.
 • Vedlejší turistická sezóna v Antalya
  Měsíce s nízkou návštěvností jsou: Duben a Listopad.
 • Hlavní sezóna v Antalya
  Návštěvnost v Antalya je vysoká v: Květen, červen, Září a říjen.
 • Nejvyšší turistická sezóna v Antalya
  Turistický příliv dosahuje v Antalya svého vrcholu v: červenec a Srpen.

Graf: ukazatel návštěvnosti v Antalya měsíc po měsíciNejlepší období v Antalya za příznivé ceny

Průměrná cena hotelů v Antalya v jednotlivých měsících

Obecně je cena za hotelový pokoj v Antalya nejnižší v Prosinec. Takže je ten správný čas tam odcestovat a ušetřit! Statisticky nejdražším měsícem v ubytovacích službách je naopak Srpen.

Zarezervujte si hotelový pokoj za nejlepší cenu

Průměrná cena letů do Antalya

Cena zpátečního letu Praha–Antalya je v průměru nižší při odletu v lednu (průměrná cena 4666 CZK): jedná se o nejlepší období pro cestovatele s omezeným rozpočtem. Naopak při odletu v srpnu riskujete, že zaplatíte za letenku do Antalya o 2790 CZK více.

Najděte letenku za nejlepší cenu Ceny letů do Antalya

Průměrná cena za půjčení auta v Antalya

Půjčení auta v Antalya stojí v průměru 711 CZK na den. Tato cena se pohybuje od 482 CZK v závislosti na měsíci. v listopadu vyjde půjčení auta v průměru na 533 CZK na 24 hodin, jedná se o nejlepší období, kdy ušetřit! Naopak v červenci je průměrná cena 1015 CZK.

Pronajměte si vůz za nejlepší cenu


Další města a místa v blízkosti města Antalya

Kdy jet do krocan?

Chargement en cours
Legenda: Antalya další místa

Změna jednotek