Kdy jet do Heraklion

Kdy je nejlepší časpro cestu do Heraklion? Zde je několik informací, které vám pomohou při rozhodování:

  • Nejlepší měsíce pro dobré počasí v Heraklion jsou Březen, Duben, Květen, červen, červenec, Srpen, Září, říjen, Listopad a Prosinec
  • V průměru jsou nejteplejší měsíce červen, červenec, Srpen a Září
  • Heraklion má suché období v Květen, červen, červenec, Srpen a Září
  • Nejchladnější měsíce jsou Leden a únor
  • Srpen je nejlepší měsíc pro plavání

Chcete-li získat úplné informace o klimatu a počasí v Heraklion v konkrétním měsíci, klikněte na odpovídající řádek níže:

Leden 56°F/59°F
26%
2in
únor 58°F/59°F
23%
1.8in
Březen 59°F/63°F
14%
0.9in
Duben 63°F/67°F
11%
0.6in
Květen 70°F/72°F
10%
0.4in
červen 76°F/79°F
4%
0.2in
červenec 79°F/83°F
1%
0.1in
Srpen 79°F/83°F
1%
0in
Září 77°F/79°F
7%
0.3in
říjen 72°F/74°F
15%
0.8in
Listopad 65°F/68°F
15%
1.2in
Prosinec 59°F/61°F
25%
1.8in

Počasí a podnebí v Heraklion

Heráklion je pobřežní město na severu Kréty. Má středomořské podnebí, které se projevuje příjemnou atmosférou i v zimě i navzdory zvyšující se vlhkostí a dále se projevuje příjemnou letní teplotou. Ve skutečnosti klima Heráklionu umožňuje návštěvníkům užít si příjemné počasí. Od ledna do prosince vám nádherné počasí Heraklionu přinese krásné slunce, které se během sezóny mění pouze trváním a intenzitou. To je důvod proč město oceňují jak turisté, tak i Řekové žijící na stejném kontinentu jako v Soluni.

Heráklion v létě

Letní sezóna je dlouhá v Heráklionu. Turisté si mohou užít perfektní počasí od června do září. Slunce je na denním pořádku, moře je příjemně teplé a ideální atmosféra panuje ve večerních hodinách a to vše vás zve k relaxaci a koupání. Večer si můžete odpočinout se svými blízkými na terasách města, a to zejména díky tomu, že mořský vánek vás nechá zapomenout na silné teplo i uprostřed dne. Jedinou nevýhodou jsou davy, protože ostrov Rhodos na Krétě patří mezi destinace velmi populární mezi letními návštěvníky.

Heráklion v zimě

Zimní sezóna v Heraklionu trvá jen dva měsíce a tím se stává nejkratším obdobím na řeckém území, stejně jako na ostrově Hydra. Leden a únor jsou nejchladnější měsíce roku, ale zároveň i nejmokřejší. Nicméně, povětrnostní podmínky vám stále umožní si užít příjemnou teplotu během dne. A protože deštivých dnů je poměrně málo, můžete si vychutnat další dny s krásným sluncem. V tomto ročním období je Heraklion nejvhodnější k objevování, protože teploty moře nejsou k plavání.

Heráklion na jaře

Od začátku března vzrůstající teploty zvýší mírné teplo uprostřed dne. A přestože ranní teploty zůstávají chladnější, neobtěžují při vašich aktivitách. Slunce a dobré počasí jdou ruku v ruce. Kromě toho, toto roční období je velmi vhodné pro milovníky přírody, kteří si mohou vychutnat krásu regionu, díky kvetoucím květinám. Ke konci května je teplo je tak laskavé, že vám umožní vyzkoušet plavání. Toto je skvělý čas objevovat Krétu v soukromí.

Heraklion na podzim

Klimatické podmínky Heraklionu a v Aténách na podzim vykazují určité podobnosti. Teplo je příjemné, navzdory nižším teplotám. Brzy na podzim je atmosféra stále vhodná ke koupání a můžete se bavit na pláži a užívat si chvíle na teple u moře. Pokud jde o milovníky turistiky, ti si mohou vychutnat radost z objevování historických památek, protože v té době není příroda ještě dosud vzhůru.

Heraklion : Heraklion


Grafy: teplota a srážky v Heraklion

Na grafech níže si můžete zobrazit průměrné sezónní hodnoty v Heraklion – minimální a maximální venkovní teplotu, riziko a měsíční objem srážek, průměrné hodnoty denního sluneční svitu, teplotu moře, relativní vlhkost vzduchu za každý měsíc v roce.

Venkovní teplota

Srážky (dešťové srážky)

Denní sluneční hodiny

Teplota moře

Vlhkost vzduchuKréta: Mapa

Objeví se Heraklion na mapě níže modrou ikonou. Ostatní města nebo místa na Krétě se na mapě objevují černým symbolem. Umístěte kurzor pro informace o klimatu.

Chargement en cours
Legenda: Heraklion další místa

Důležitá města na Krétě

Zobrazit úplný seznam měst

Změna jednotek