Kdy jet do Vídeň

Kdy je nejlepší časpro cestu do Vídeň? Zde je několik informací, které vám pomohou při rozhodování:

  • Nejlepší měsíce pro dobré počasí v Vídeň jsou Duben, Květen, červen, červenec, Srpen a Září
  • V průměru jsou nejteplejší měsíce červenec a Srpen
  • Leden je nejchladnější měsíc v roce
  • Nejtěžší dešťový měsíce jsou Květen, červen a červenec

Chcete-li získat úplné informace o klimatu a počasí v Vídeň v konkrétním měsíci, klikněte na odpovídající řádek níže:

Leden 31°F/38°F
33%
2.2in
únor 32°F/41°F
29%
1.8in
Březen 40°F/52°F
28%
1.6in
Duben 49°F/65°F
26%
1.4in
Květen 56°F/70°F
45%
3.4in
červen 59°F/77°F
42%
3.3in
červenec 67°F/83°F
40%
2.8in
Srpen 67°F/83°F
26%
1.9in
Září 58°F/72°F
28%
2.3in
říjen 47°F/61°F
23%
1.6in
Listopad 41°F/50°F
22%
1.3in
Prosinec 34°F/41°F
27%
1.6in

Počasí a podnebí v Vídeň

Vídeň, hlavní město Rakouska se nachází zhruba na stejné zeměpisné šířce jako Mnichov v Bavorsku. Nicméně, klima ve Vídni je více podobné sousednímu Maďarsku. Kontinentální klima, které charakterizuje Vídeň vysvětluje velké rozdíly v teplotě mezi zimním obdobím, které je chladné a vlhké a létem, které je poměrně horké a bouřlivé. Přechodné období a to buď podzim či jaro se vyznačují příjemnou čerstvostí a středními dešti, vydejte se na cestu vstříc krásnému slunci, které zdobí dny. Proto je období od dubna do září ideální pro cestování do Vídně.


Jaro ve Vídni


Vídeňské klima se vyznačuje rychlým nárůstem teploty na konci zimy. Je již možné užít si svěží atmosféru s krásným slunečním zářením již v dubnu, zatímco v rakouských Alpách stejně jako v Innsbrucku převládá chladno, které přetrvává až do května nebo června.


Léto ve Vídni


Méně vlhké a mírně teplejší letní dny než ve Štýrském Hradci, jsou ve Vídni potěšením rekreantů, kteří využívají počasí k objevování památek tohoto hlavního města plného historie. Ale stejně si dávejte pozor, protože tu a tam se vyskytne nějaká nemilá bouřka.


Podzim ve Vídni


Klimatické podmínky ve Vídni upřednostňují jak turisté, tak místní obyvatelé ve srovnání s těmi v Salzburgu kde se na podzim rychle zhoršují. Ve Vídni je i možné užít si v říjnu příjemnou atmosféru s teplotami mezi 7° C a 16° C,


Zima ve Vídni


S povětrnostními podmínkami mírnějšími než v rakouských Alpách a na rozdíl od zimních středisek v Hallstattu kde je častý sníh, město Vídeň zdobí spíše tenký bílý plášť, protože sníh je tam méně hojný. To vysvětluje nadšení návštěvníků, kteří sem přišli v zimě odpočívat.

Vídeň : Fürstbischöfliche Residenz Würzburg - Prince Bishop's Residenz Würzburg


Grafy: teplota a srážky v Vídeň

Na grafech níže si můžete zobrazit průměrné sezónní hodnoty v Vídeň – minimální a maximální venkovní teplotu, riziko a měsíční objem srážek, průměrné hodnoty denního sluneční svitu, relativní vlhkost vzduchu za každý měsíc v roce.

Venkovní teplota

Srážky (dešťové srážky)

Denní sluneční hodiny

Vlhkost vzduchuRakousko: Mapa

Objeví se Vídeň na mapě níže modrou ikonou. Ostatní města nebo místa v Rakousku se na mapě objevují černým symbolem. Umístěte kurzor pro informace o klimatu.

Chargement en cours
Legenda: Vídeň další místa

Doporučeno pro vás:

Důležitá města v Rakousku

Zobrazit úplný seznam měst

Změna jednotek