Kdy jet do Vídeň

Kdy je nejlepší časpro cestu do Vídeň? Zde je několik informací, které vám pomohou při rozhodování:

  • Nejlepší měsíce pro dobré počasí v Vídeň jsou Duben, Květen, červen, červenec, Srpen a Září
  • V průměru jsou nejteplejší měsíce červen, červenec a Srpen
  • Leden je nejchladnější měsíc v roce


Chcete-li získat úplné informace o klimatu a počasí v Vídeň v konkrétním měsíci, klikněte na odpovídající řádek níže:

Leden 32°F/38°F
1in
únor 36°F/41°F
0.8in
Březen 45°F/52°F
0.9in
Duben 56°F/63°F
0.9in
Květen 61°F/68°F
2.1in
červen 70°F/76°F
2.2in
červenec 74°F/81°F
1.8in
Srpen 74°F/81°F
1.3in
Září 65°F/72°F
1.6in
říjen 54°F/59°F
1.1in
Listopad 45°F/49°F
0.9in
Prosinec 36°F/40°F
0.9in


Počasí a podnebí v Vídeň

Vídeň, hlavní město Rakouska se nachází zhruba na stejné zeměpisné šířce jako Mnichov v Bavorsku. Nicméně, klima ve Vídni je více podobné sousednímu Maďarsku. Kontinentální klima, které charakterizuje Vídeň vysvětluje velké rozdíly v teplotě mezi zimním obdobím, které je chladné a vlhké a létem, které je poměrně horké a bouřlivé. Přechodné období a to buď podzim či jaro se vyznačují příjemnou čerstvostí a středními dešti, vydejte se na cestu vstříc krásnému slunci, které zdobí dny. Proto je období od dubna do září ideální pro cestování do Vídně.


Jaro ve Vídni


Vídeňské klima se vyznačuje rychlým nárůstem teploty na konci zimy. Je již možné užít si svěží atmosféru s krásným slunečním zářením již v dubnu, zatímco v rakouských Alpách stejně jako v Innsbrucku převládá chladno, které přetrvává až do května nebo června.


Léto ve Vídni


Méně vlhké a mírně teplejší letní dny než ve Štýrském Hradci, jsou ve Vídni potěšením rekreantů, kteří využívají počasí k objevování památek tohoto hlavního města plného historie. Ale stejně si dávejte pozor, protože tu a tam se vyskytne nějaká nemilá bouřka.


Podzim ve Vídni


Klimatické podmínky ve Vídni upřednostňují jak turisté, tak místní obyvatelé ve srovnání s těmi v Salzburgu kde se na podzim rychle zhoršují. Ve Vídni je i možné užít si v říjnu příjemnou atmosféru s teplotami mezi 7° C a 16° C,


Zima ve Vídni


S povětrnostními podmínkami mírnějšími než v rakouských Alpách a na rozdíl od zimních středisek v Hallstattu kde je častý sníh, město Vídeň zdobí spíše tenký bílý plášť, protože sníh je tam méně hojný. To vysvětluje nadšení návštěvníků, kteří sem přišli v zimě odpočívat.

Vídeň : VienneGrafy: teplota a srážky v Vídeň

Na grafech níže si můžete zobrazit průměrné sezónní hodnoty v Vídeň – minimální a maximální venkovní teplotu, riziko a měsíční objem srážek, průměrné hodnoty denního sluneční svitu, relativní vlhkost vzduchu za každý měsíc v roce.

Venkovní teplota

Srážky (dešťové srážky)

Denní sluneční hodiny

Vlhkost vzduchuDalší města a místa v blízkosti města Vídeň

Chargement en cours
Legenda: Vídeň další místa

Změna jednotek