Kdy jet do Vídně

Hlavní město a největší město Rakouska, Vídeň, se nachází v srdci střední Evropy, nedaleko Karpat. I když je možné tuto město navštívit kdykoliv během roku, nejlepší období pro cestování do Vídně za příjemného počasí je od května do září. Skutečně, během měsíců kolem léta jsou teploty nejvyšší. Vídeň je jedním z měst s největším podílem zelených ploch ve srovnání se svou rozlohou, takže to bude ideální příležitost pro rodinnou procházku po parcích města. Průměrné teploty se pohybují mezi 19 a 28°C (83°F) uprostřed léta a slunečných dnů je mnoho. Nicméně, stejně jako v sousedních zemích, konec jara a začátek léta jsou poměrně deštivá období. Přesto jsou deště poměrně omezené, což by nemělo zkazit vaše objevování.

Naopak, na jaře a na podzim jsou srážky v rakouské metropoli poměrně nízké, ale tyto období jsou zvláště chladná. Pokud uvažujete, kdy vyrazit do Vídně, abyste si užili klidnou atmosféru, mohou být měsíce březen, duben a listopad dobrými možnostmi.

Nakonec, zima není ideálním obdobím pro objevování Vídně z hlediska počasí. Nicméně, vánoční svátky jsou v Rakousku velmi populární, zejména během svatého Mikuláše a Vánoc. V městě se koná mnoho vánočních trhů a během této doby probíhají speciální události. Měsíc prosinec je tedy velmi turistický ve Vídni navzdory počasí.

Nakonec, měsíce leden a únor jsou zvláště klidné... Pokud se nebojíte chladu, objevování rakouské metropole pod sněhem vás může okouzlit.

Takže, kdy je nejlepší čas pro cestu do Vídně? Zde je několik dalších informací, které vám pomohou při rozhodování:

 • Nejlepší měsíce pro dobré počasí ve Vídni jsou Květen, červen, červenec, Srpen a Září
 • V průměru jsou nejteplejší měsíce červenec a Srpen
 • Leden je nejchladnější měsíc v roce
 • Nejtěžší dešťový měsíce jsou Květen, červen a červenecKaždoroční počasí ve Vídni

Infografika nejlepších období pro návštěvu Vídeň
Infografika nejlepších období pro návštěvu Vídeň ©kam-a-kdy.cz

Podrobnosti o počasí ve Vídni měsíc po měsíci

Chcete-li získat všechny informace o podnebí a počasí ve Vídni pro konkrétní měsíc, klikněte na příslušný odkaz níže:

Leden únor Březen Duben Květen červen červenec Srpen Září říjen Listopad ProsinecPočasí a podnebí ve Vídni

Stejně jako v Maďarsku a v České republice má Vídeň v Rakousku kontinentální klima s velkými teplotními výkyvy mezi zimou a létem. Skutečně zde panují relativně studené a suché zimy a dost horká, ale bouřlivá léta.

Pokud se ptáte, na jaké počasí se můžete těšit ve Vídni, sezóna po sezóně, zde jsou všechny informace!

Počasí ve Vídni na jaře

Vídeň se odlišuje od některých evropských hlavních měst jako Oslo nebo Amsterdam tím, že rychle stoupají teploty už koncem zimy. Je možné si užít mírného počasí již v dubnu, zatímco v rakouských Alpách, jako je Innsbruck, trvá chladno až do května.

V dubnu ve Vídni můžete očekávat teploty mezi 10 a 17°C (63°F) a krásné slunečné dny. Od května teploměr pravidelně dosahuje 20°C (68°F) .

Naopak srážky se stávají častějšími. Takže květen a červen jsou nejdeštivějšími měsíci pro toto město.

Nicméně to by nemělo zkazit váš pobyt, protože slunce rychle znovu zazáří na vídeňské obloze.

Počasí ve Vídni v létě

Počasí ve Vídni během léta je zvlášť horké a dost bouřlivé. I když si můžete užít většinu slunečných dní, není neobvyklé, že bouře vypuknou ke konci dne.

Navíc teploty jsou vysoké s průměry mezi 20 a 30°C (86°F) přibližně. Můžeme také zažít horké vlny v závislosti na období.

Nicméně můžeme říci, že počasí ve Vídni v létě má potenciál potěšit dovolenkáře. Je to ideální období k objevování památek této historicky nabité hlavní města nebo k vyjížďce lodí po Dunaji.

Počasí ve Vídni na podzim

Klimatické podmínky ve Vídni na podzim jsou relativně příznivé. Září zůstává slunečné, teplé a málo deštivé. Navíc je možné si užít příjemně mírné počasí v říjnu s teplotami mezi 7°C (45°F) a 16°C (61°F) .

Naopak obloha bývá obvykle šedá od poloviny října až do konce podzimu. Teploty mají tendenci klesat v listopadu, pohybují se kolem 5 až 10°C (50°F) . Nicméně srážky jsou obecně nízké během tohoto období. Takže pokud se nebojíte šedi ani chladu, je to období, kdy je naprosto možné pobývat v rakouské metropoli.

Počasí ve Vídni v zimě

S klimatickými podmínkami mírnějšími než v rakouských Alpách není Vídeň destinací, kterou byste měli zcela vyhýbat v zimě.

Od prosince do března jsou teploty mezi 0 a 5°C (41°F) přibližně.

Občas můžeme zažít období ovládaná chladem s negativními teplotami. Nicméně obecně jsou tyto teploty snesitelné ve srovnání s jinými sousedními městy ve stejném období.

Navíc na rozdíl od rakouského Hallstattu jsou sněhové srážky ve Vídni poměrně vzácné. Takže město se v zimě ozdobí jemným bílým pláštěm. Ten však stačí, aby rakouskou metropoli učinil zvlášť kouzelnou. To stačí k tomu, aby přitáhl návštěvníky, kteří sem přijíždějí načerpat energii v zimě!

Vídeň : VienneGrafy: teplota a srážky ve Vídni

Na grafech níže si můžete zobrazit průměrné sezónní hodnoty ve Vídni – minimální a maximální venkovní teplotu, riziko a měsíční objem srážek, průměrné hodnoty denního sluneční svitu, relativní vlhkost vzduchu za každý měsíc v roce.

Venkovní teplota

Srážky (dešťové srážky)

Denní sluneční hodiny

Vlhkost vzduchu


Návštěvnost a turistické sezóny ve Vídni

Zjistěte pomocí našich dat a grafů, kdy je ve Vídni hlavní turistická sezóna (a tedy období, kdy je příliv turistů nejvyšší) a kdy vedlejší turistická sezóna.

Turistické sezóny ve Vídni

 • Nejnižší turistická sezóna ve Vídni
  Měsíce s nejnižším počtem turistů jsou: Leden, únor a Březen.
 • Vedlejší turistická sezóna ve Vídni
  Měsíce s nízkou návštěvností jsou: Duben a Listopad.
 • Hlavní sezóna ve Vídni
  Návštěvnost ve Vídni je vysoká v: Květen, červen, červenec, Září a říjen.
 • Nejvyšší turistická sezóna ve Vídni
  Turistický příliv dosahuje ve Vídni svého vrcholu v: Srpen a Prosinec.

Graf: ukazatel návštěvnosti ve Vídni měsíc po měsíciNejlepší období ve Vídni za příznivé ceny

Průměrná cena hotelů ve Vídni v jednotlivých měsících

Obecně je cena za hotelový pokoj ve Vídni nejnižší v únor. Takže je ten správný čas tam odcestovat a ušetřit! Statisticky nejdražším měsícem v ubytovacích službách je naopak Prosinec.

Zarezervujte si hotelový pokoj za nejlepší cenu

Průměrná cena letů do Vídně

Cena zpátečního letu Praha–Vídeň je v průměru nižší při odletu v říjnu (průměrná cena 3807 CZK): jedná se o nejlepší období pro cestovatele s omezeným rozpočtem. Naopak při odletu v prosinci riskujete, že zaplatíte za letenku do Vídně o 1041 CZK více.

Najděte letenku za nejlepší cenu Ceny letů do Vídně

Průměrná cena za půjčení auta ve Vídni

Půjčení auta ve Vídni stojí v průměru 990 CZK na den. Tato cena se pohybuje od 483 CZK v závislosti na měsíci. v únoru vyjde půjčení auta v průměru na 787 CZK na 24 hodin, jedná se o nejlepší období, kdy ušetřit! Naopak v červenci je průměrná cena 1269 CZK.

Pronajměte si vůz za nejlepší cenu


Další města a místa v blízkosti města Vídeň

Kdy jet do Rakousko?

Chargement en cours
Legenda: Vídeň další místa

Změna jednotek