Kdy jet do Budapest

Kdy je nejlepší časpro cestu do Budapest? Zde je několik informací, které vám pomohou při rozhodování:

  • Nejlepší měsíce pro dobré počasí v Budapest jsou Duben, Květen, červen, červenec, Srpen, Září a říjen
  • V průměru jsou nejteplejší měsíce červenec a Srpen
  • Leden je nejchladnější měsíc v roce

Chcete-li získat úplné informace o klimatu a počasí v Budapest v konkrétním měsíci, klikněte na odpovídající řádek níže:

Leden 32°F/36°F
25%
1.1in
únor 36°F/41°F
26%
1.3in
Březen 47°F/52°F
19%
1.1in
Duben 59°F/65°F
19%
0.9in
Květen 67°F/72°F
26%
1.5in
červen 74°F/79°F
27%
1.4in
červenec 77°F/85°F
22%
1.1in
Srpen 79°F/85°F
14%
0.8in
Září 68°F/74°F
13%
0.7in
říjen 56°F/61°F
16%
1.1in
Listopad 45°F/50°F
19%
1.3in
Prosinec 34°F/40°F
19%
1.2in

Počasí a podnebí v Budapest

Hlavní město Maďarska Budapešť, se nachází v mírném kontinentálním klimatu, s velkými teplotními rozdíly mezi zimou a létem. Srážky nikdy nejsou příliš bohaté, ale jsou přítomné po celý rok, přičemž nejznatelnější jsou mezi květnem a srpnem.

Klima v Budapešti v zimě

Klima v Budapešti v zimě je velmi neúprosné. Teploty mohou klesat na velmi nízké body a může i sněžit, což není neobvyklé v tomto ročním období. I přes to tato sezóna zůstává nejsušší v maďarském hlavním městě, s počasím připomínající Miskolc nebo Gyor.

Klima v Budapešti v létě

Rozdíly teplot mezi zimním a letním období jsou obzvláště působivé, stejně jako v některých městech v sousedním Slovensku. V případě, že zima je velmi chladná, léto je obzvláště horké, ale také velmi mokré. To znamená, že nejdeštivější měsíce jsou od května do srpna. Klima v Budapešti v tomto ročním období je stále příjemné, i když je někdy dusno a bouřlivo.

Klima v Budapešti na jaře

V Budapešti na jaře je příjemné období, kdy je obloha slunečná a teploty jsou poměrně mírné. Počasí není tak vlhké jako v létě a klima je opět suché.

Klima v Budapešti na podzim

Začátkem podzimu, nejlépe v září je přímo skvělý čas na prozkoumání hlavního města Maďarska díky mírným teplotám a silnému slunečnímu záření, konec tohoto období je velmi proměnlivý. Zima do Budapešti přichází rychle.

Budapest : Budapest


Grafy: teplota a srážky v Budapest

Na grafech níže si můžete zobrazit průměrné sezónní hodnoty v Budapest – minimální a maximální venkovní teplotu, riziko a měsíční objem srážek, průměrné hodnoty denního sluneční svitu, relativní vlhkost vzduchu za každý měsíc v roce.

Venkovní teplota

Srážky (dešťové srážky)

Denní sluneční hodiny

Vlhkost vzduchuMaďarsko: Mapa

Objeví se Budapest na mapě níže modrou ikonou. Ostatní města nebo místa v Maďarsku se na mapě objevují černým symbolem. Umístěte kurzor pro informace o klimatu.

Chargement en cours
Legenda: Budapest další místa

Důležitá města v Maďarsku

Zobrazit úplný seznam měst

Změna jednotek