Kdy jet do Barcelony

Barcelona má příjemné podnebí po většinu roku. Od března do listopadu zde můžete zažít mírné teploty a mnoho slunečných dnů. Budete tak mít možnost vybrat si kdy jet do Barcelony podle svých představ a dostupnosti.

Nicméně nejlepší období pro návštěvu Barcelony je pravděpodobně jaro. V květnu a na začátku června zde panuje suché a slunečné počasí. Teploty se pohybují kolem 20-25 °C, což vám umožní vychutnat si všechny zajímavé lokality bez ohledu na počasí.

Kromě toho, během tohoto období jsou ceny dostupnější a je možné se zúčastnit mnoha kulturních událostí, jako je například Barcelonský jarmark Feria de Abril.

Leto je obdobím, kdy je v Barceloně velký nápor turistů. Místní počasí je stabilní a můžete se bezstarostně koupat na plážích Barcelonety s vodou kolem 24°C (76°F) . Od června do srpna se teploty pohybují mezi 25 a 28°C (83°F) a slunce zde převládá. Pokud se nebojíte davů, je to ideální období pro návštěvu města.

Kromě toho, podzim je v Barceloně příjemné období, i když je trochu deštivý. V září a říjnu se teploty často drží kolem 22°C (72°F) a většina dnů je bez deště.

Nakonec je možné cestovat do Barcelony v zimě. Počasí zůstává relativně mírné a suché. Od prosince do února je zde mezi 9 a 14°C (58°F) a během tohoto období prší méně než 5 dní v měsíci. I když je atmosféra obvykle klidná, turisté mají tendenci se shlukovat během vánočních svátků.

Takže, kdy je nejlepší čas pro cestu do Barcelony? Zde je několik dalších informací, které vám pomohou při rozhodování:

 • Nejlepší měsíce pro dobré počasí v Barceloně jsou Březen, Duben, Květen, červen, červenec, Srpen, Září, říjen a Listopad
 • V průměru jsou nejteplejší měsíce červenec, Srpen a Září
 • Nejchladnější měsíce jsou Leden a únor
 • Nejtěžší dešťový měsíce jsou Duben, Září a říjen
 • Nejlepší měsíce pro plavání jsou červen, červenec, Srpen, Září a říjenKaždoroční počasí v Barceloně

Infografika nejlepších období pro návštěvu Barcelona
Infografika nejlepších období pro návštěvu Barcelona ©kam-a-kdy.cz

Podrobnosti o počasí v Barceloně měsíc po měsíci

Chcete-li získat všechny informace o podnebí a počasí v Barceloně pro konkrétní měsíc, klikněte na příslušný odkaz níže:

Leden únor Březen Duben Květen červen červenec Srpen Září říjen Listopad ProsinecPočasí a podnebí v Barceloně

Nacházející se ve Španělsku v regionu Katalánska nedaleko hranice s Francií, město Barcelona má středomořské podnebí. Po celý rok je zde relativně mírně s teplotami, které zřídka klesají pod 5°C (41°F) . Léta mohou být velmi horká, ale obecně zde panuje příjemné a velmi slunečné klima.

Podnebí Barcelony v létě

Leto v Barceloně je období, kdy je zde horko. Průměrné teploty se pohybují mezi 25 a 28°C (83°F) , ale není neobvyklé zažít horké vlny nad 35°C (95°F) . Přítomnost moře však pomáhá zmírnit počasí a návštěvu města dělá velmi snesitelnou.

Je to ideální období koupání, protože teplota moře je v létě kolem 24°C (76°F) .

Slunce je také přítomno po celou dobu sezóny a dešťové epizody zůstávají vzácné během tohoto období.

Podnebí Barcelony v zimě

Podnebí v Barceloně v zimě je dost chladné, ale teploty zůstávají velmi mírné ve srovnání s jinými španělskými městy jako Madrid.

Skutečně, v této době roku se nevyskytují záporné teploty nebo mrazy. Obvykle je zde mezi 10 a 15°C (59°F) od prosince do března.

Kromě toho je sluneční svit velmi významný v zimě a Barcelona zažívá během tohoto období poměrně málo deštivých dní. Průměrně spadne méně než 50 mm srážek za měsíc rozložených na méně než 5 dní.

Podnebí Barcelony na podzim

Pokud je podzim v Barceloně příjemný a slunce je stále velmi přítomné, teploty jsou však o něco chladnější než v létě. V září a říjnu je zde kolem 20°C (68°F) a v listopadu se teplota pohybuje kolem 15°C (59°F) .

Není neobvyklé mít také deštivé dny, které mají tendenci osvěžit atmosféru. Skutečně, podzim v Barceloně je dost deštivý s téměř 10 deštivými dny za měsíc.

To však nabízí většinu slunečných dní a nijak nebrání v tom si užít cestu během této sezóny.

Podnebí Barcelony na jaře

Pokud je začátek jara v Barceloně dost mírný, teplota rychle stoupá v květnu a červnu. Můžeme zažít teploty kolem 15°C (59°F) v březnu a dubnu a 20-25 °C v květnu a červnu. Večery a noci mohou být stále trochu chladné, takže je třeba si přibalit něco teplého, pokud plánujete cestu do Barcelony na jaře.

Déšť je častější než v zimě nebo v létě, ale zůstává však velmi epizodický. Konec jara, s teplým a slunečným počasím, je jistě jedním z nejpříjemnějších období k objevování Barcelony.

Barcelona : La Rambla à BarceloneGrafy: teplota a srážky v Barceloně

Na grafech níže si můžete zobrazit průměrné sezónní hodnoty v Barceloně – minimální a maximální venkovní teplotu, riziko a měsíční objem srážek, průměrné hodnoty denního sluneční svitu, teplotu moře, relativní vlhkost vzduchu za každý měsíc v roce.

Venkovní teplota

Srážky (dešťové srážky)

Denní sluneční hodiny

Teplota moře

Vlhkost vzduchu


Návštěvnost a turistické sezóny v Barceloně

Zjistěte pomocí našich dat a grafů, kdy je v Barceloně hlavní turistická sezóna (a tedy období, kdy je příliv turistů nejvyšší) a kdy vedlejší turistická sezóna.

Turistické sezóny v Barceloně

 • Nejnižší turistická sezóna v Barceloně
  Měsíce s nejnižším počtem turistů jsou: Leden, únor a Prosinec.
 • Vedlejší turistická sezóna v Barceloně
  Měsíce s nízkou návštěvností jsou: Březen a Listopad.
 • Hlavní sezóna v Barceloně
  Návštěvnost v Barceloně je vysoká v: Duben, Květen, červen, Září a říjen.
 • Nejvyšší turistická sezóna v Barceloně
  Turistický příliv dosahuje v Barceloně svého vrcholu v: červenec a Srpen.

Graf: ukazatel návštěvnosti v Barceloně měsíc po měsíciNejlepší období v Barceloně za příznivé ceny

Průměrná cena hotelů v Barceloně v jednotlivých měsících

Obecně je cena za hotelový pokoj v Barceloně nejnižší v Prosinec. Takže je ten správný čas tam odcestovat a ušetřit! Statisticky nejdražším měsícem v ubytovacích službách je naopak červen.

Zarezervujte si hotelový pokoj za nejlepší cenu

Průměrná cena letů do Barcelony

Cena zpátečního letu Praha–Barcelona je v průměru nižší při odletu v lednu (průměrná cena 1709 CZK): jedná se o nejlepší období pro cestovatele s omezeným rozpočtem. Naopak při odletu v srpnu riskujete, že zaplatíte za letenku do Barcelony o 1412 CZK více.

Najděte letenku za nejlepší cenu Ceny letů do Barcelony

Průměrná cena za půjčení auta v Barceloně

Půjčení auta v Barceloně stojí v průměru 620 CZK na den. Tato cena se pohybuje od 298 CZK v závislosti na měsíci. v listopadu vyjde půjčení auta v průměru na 446 CZK na 24 hodin, jedná se o nejlepší období, kdy ušetřit! Naopak v srpnu je průměrná cena 743 CZK.

Pronajměte si vůz za nejlepší cenu


Další města a místa v blízkosti města Barcelona

Kdy jet do Španělsko?

Chargement en cours
Legenda: Barcelona další místa

Změna jednotek