Kdy jet do Barcelona

Kdy je nejlepší časpro cestu do Barcelona? Zde je několik informací, které vám pomohou při rozhodování:

  • Nejlepší měsíce pro dobré počasí v Barcelona jsou Březen, Duben, Květen, červen, červenec, Srpen, Září, říjen a Listopad
  • V průměru jsou nejteplejší měsíce červenec, Srpen a Září
  • Leden je nejchladnější měsíc v roce
  • Nejlepší měsíce pro plavání jsou červen, červenec, Srpen, Září a říjen


Chcete-li získat úplné informace o klimatu a počasí v Barcelona v konkrétním měsíci, klikněte na odpovídající řádek níže:

Leden 49°F/56°F
1.6in
únor 50°F/58°F
0.7in
Březen 54°F/61°F
1.5in
Duben 58°F/65°F
1.9in
Květen 65°F/70°F
1.3in
červen 72°F/77°F
1.1in
červenec 77°F/83°F
0.8in
Srpen 77°F/83°F
1in
Září 72°F/77°F
2in
říjen 65°F/72°F
2.5in
Listopad 58°F/63°F
1.9in
Prosinec 50°F/58°F
1.1in


Počasí a podnebí v Barcelona

Barcelona se nachází ve Španělsku v regionu Katalánsko nedaleko od Francie. Město Barcelona má poměrně mírné klima po celý rok. Léta mohou být velmi horká a zimy jsou také velmi příjemné období díky slunečnímu svitu.

Klimat Barcelony v létě

Léto v Barceloně je často velmi horké a to zejména v srpnu, kde teplota může stoupnout někdy až na 35 ° C. Naštěstí je zde přítomnost moře, díky které bývá krásné a docela snesitelné počasí. Slunce je přítomno takřka celou sezónu, srážky jsou pouze velmi výjimečné.

Zima v Barceloně

Klima v Barceloně v zimě je v pohodě, ale teploty jsou mírné, nicméně. Opravdu, žádné negativní teploty nebo mrazy v této době roku. Pokud se v Barceloně, že počasí je chladnější než v Andalusii jako Granada nebo Sevilla, je stále velmi příjemné. Míra slunečního svitu je v zimě velmi důležitá a Barcelona vím docela dost epizod deštivé V tuto roční dobu.

Podzim v Barceloně

Pokud Barcelona na podzim zažívá krásné počasí a svítící slunce, tak jediný rozdíl oproti létu bude v o něco nižších teplotách. Dále jsou častější srážky, které postupně osvěžují podnebí.

Jaro v Barceloně

Stejně jako na podzim, tak jaro v Barceloně je mírné s menším rozdílem ve večerech, které jsou studenější. Déšť je obecně více přítomen než zimě nebo v létě, ale je stále velmi epizodický. Pozdní jaro je pravděpodobně jedno z nejpříjemnějších sezón pro objevování Barcelony a zbytek Španělska.

Barcelona : La Rambla à BarceloneGrafy: teplota a srážky v Barcelona

Na grafech níže si můžete zobrazit průměrné sezónní hodnoty v Barcelona – minimální a maximální venkovní teplotu, riziko a měsíční objem srážek, průměrné hodnoty denního sluneční svitu, teplotu moře, relativní vlhkost vzduchu za každý měsíc v roce.

Venkovní teplota

Srážky (dešťové srážky)

Denní sluneční hodiny

Teplota moře

Vlhkost vzduchuDalší města a místa v blízkosti města Barcelona

Chargement en cours
Legenda: Barcelona další místa

Změna jednotek