Kdy jet do Curaçao

Nejlepší období pro cestování na Curaçao závisí převážně na vašich preferencích ohledně počasí a aktivit. Pokud se ptáte kdy jet na Curaçao, odpověď je zde.

Pro využití příznivého počasí se doporučují měsíce leden až září. Tyto měsíce nabízejí příjemné klima, vhodné pro objevování ostrova a různé aktivity. Nicméně měsíc únor je zvláště ideální pro návštěvu ostrova Curaçao, nabízí suché počasí, příjemné teploty a optimální sluneční svit.

Curaçao je také rájem pro milovníky koupání a vodních sportů. Teplota vody se zde pohybuje mezi 26°C a 31°C (88°F) po celý rok, což činí koupání příjemným kdykoliv. Ať už plánujete šnorchlování, potápění nebo jednoduše relaxaci na pláži, můžete být jisti, že voda vás přivítá.

Pokud jde o turistickou sezónu, vrcholná sezóna na Curaçau je od prosince do února a v červenci-srpnu. Během těchto měsíců ostrov zažívá zvýšený příliv návštěvníků, což může vést k zvýšení cen a omezené dostupnosti ubytování. Nicméně návštěva ostrova během vrcholné sezóny také nabízí příležitost zúčastnit se různých místních událostí.

Mimo tyto měsíce vrcholné sezóny může být návštěva Curaçaa během deštivé sezóny, od července do prosince, také obohacujícím zážitkem. I když je toto období vlhčí, klima zůstává příjemné a sluneční svit vysoký. Navíc se přírodní scenérie ostrova zvláště zkrášlí pod tropickými dešti.

Celkově rozhodnutí kdy jet na Curaçao závisí na vašich osobních preferencích. Ať už hledáte suché a slunečné počasí, teplou mořskou vodu pro koupání nebo autentický zážitek během deštivé sezóny, Curaçao má co nabídnout kdykoliv během roku.

Takže, kdy je nejlepší čas pro cestu do Curaçao? Zde je několik dalších informací, které vám pomohou při rozhodování:

 • Nejlepší měsíce pro dobré počasí v Curaçao jsou Leden, únor, Březen, Duben, Květen, červen, červenec, Srpen a Září
 • V průměru je počasí horké po celý rok
 • Listopad je nejvíce deštivý měsíc
 • Teplota moře je vhodná pro celoroční plaváníKaždoroční počasí v Curaçao

Infografika nejlepších období pro návštěvu Curaçao
Infografika nejlepších období pro návštěvu Curaçao ©kam-a-kdy.cz

Podrobnosti o počasí v Curaçao měsíc po měsíci

Chcete-li získat všechny informace o podnebí a počasí v Curaçao pro konkrétní měsíc, klikněte na příslušný odkaz níže:

Leden únor Březen Duben Květen červen červenec Srpen Září říjen Listopad ProsinecPočasí a podnebí v Curaçao

Ostrov Curaçao, nacházející se v Nizozemských Antilách, má tropické vlhké a suché klima, známé také jako tropické savanové klima se suchou zimou podle Köppen-Geigerovy klasifikace. Dvě hlavní roční období charakterizují klima ostrova: suché období a deštné období.

Suché období na Curaçau (leden - červen)

Suché období na Curaçau trvá od ledna do června. Během této doby je klima obvykle příznivé, s teplotami mezi 26 a 28°C (83°F) . Dny jsou převážně slunečné, s průměrně 11 až 12 hodin denního světla. Oblačnost je poměrně nízká, pohybující se od 33% do 41% během období, což zaručuje obecně jasné nebe. Srážky jsou střední, s průměrem 3 až 7 dní deště měsíčně. Vlhkost je poměrně vysoká, s relativní vlhkostí mezi 80% a 84%.

Deštné období na Curaçau (červenec - prosinec)

Deštné období na Curaçau trvá od července do prosince. Teploty během této doby zůstávají příjemné, pohybují se mezi 27 a 30°C (86°F) . Nicméně, míra srážek významně stoupá, s průměrem 7 až 15 dní deště měsíčně. Přesto zůstává sluneční svit vysoký, s průměrně 11 až 12 hodin denního světla. Také během tohoto období dosahuje vlhkost nejnižší hodnoty v roce, s průměrem 79% až 83%. Nejdeštivějšími měsíci jsou říjen až prosinec, zatímco červenec až září jsou příznivější i přes větší množství srážek než v suchém období.

Celkově vzato Curaçao nabízí příjemné tropické klima po celý rok, i když deštné období je vlhčí. Suché období od ledna do června je ideální pro ty, kteří chtějí využít slunce a teplé teploty. Deštné období od července do prosince, i když vlhčí, stále nabízí významné množství slunečního svitu a příjemné teploty.

Curaçao :Grafy: teplota a srážky v Curaçao

Na grafech níže si můžete zobrazit průměrné sezónní hodnoty v Curaçao – minimální a maximální venkovní teplotu, riziko a měsíční objem srážek, průměrné hodnoty denního sluneční svitu, teplotu moře, relativní vlhkost vzduchu za každý měsíc v roce.

Venkovní teplota

Srážky (dešťové srážky)

Denní sluneční hodiny

Teplota moře

Vlhkost vzduchu


Návštěvnost a turistické sezóny v Curaçao

Zjistěte pomocí našich dat a grafů, kdy je v Curaçao hlavní turistická sezóna (a tedy období, kdy je příliv turistů nejvyšší) a kdy vedlejší turistická sezóna.

Turistické sezóny v Curaçao

 • Nejnižší turistická sezóna v Curaçao
  Měsíce s nejnižším počtem turistů jsou: Duben, Květen, červen, Září a Listopad.
 • Vedlejší turistická sezóna v Curaçao
  Měsíce s nízkou návštěvností jsou: Březen a červenec.
 • Hlavní sezóna v Curaçao
  Návštěvnost v Curaçao je vysoká v: říjen.
 • Nejvyšší turistická sezóna v Curaçao
  Turistický příliv dosahuje v Curaçao svého vrcholu v: Leden, únor, Srpen a Prosinec.

Graf: ukazatel návštěvnosti v Curaçao měsíc po měsíciNejlepší období v Curaçao za příznivé ceny

Průměrná cena hotelů v Curaçao v jednotlivých měsících

Obecně je cena za hotelový pokoj v Curaçao nejnižší v Květen. Takže je ten správný čas tam odcestovat a ušetřit! Statisticky nejdražším měsícem v ubytovacích službách je naopak Prosinec.

Zarezervujte si hotelový pokoj za nejlepší cenu

Průměrná cena letů do Curaçao

Cena zpátečního letu Praha–Curaçao je v průměru nižší při odletu v září (průměrná cena 16087 CZK): jedná se o nejlepší období pro cestovatele s omezeným rozpočtem. Naopak při odletu v srpnu riskujete, že zaplatíte za letenku do Curaçao o 8870 CZK více.

Najděte letenku za nejlepší cenu Ceny letů do Curaçao

Průměrná cena za půjčení auta v Curaçao

Půjčení auta v Curaçao stojí v průměru 1500 CZK na den. Tato cena se pohybuje od 229 CZK v závislosti na měsíci. v červnu vyjde půjčení auta v průměru na 1373 CZK na 24 hodin, jedná se o nejlepší období, kdy ušetřit! Naopak v únoru je průměrná cena 1602 CZK.

Pronajměte si vůz za nejlepší cenu


Další města a místa v blízkosti města Curaçao

Kdy jet do Nizozemské Antily?

Chargement en cours
Legenda: Curaçao další místa

Změna jednotek