Kdy jet do Rio de Janeiro

Kdy je nejlepší časpro cestu do Rio de Janeiro? Zde je několik informací, které vám pomohou při rozhodování:

  • Nejlepší měsíce pro dobré počasí v Rio de Janeiro jsou Leden, únor, Březen, Duben, Květen, červen, červenec, Srpen, Září, říjen a Prosinec
  • V průměru jsou nejteplejší měsíce Leden, únor, Březen a Prosinec
  • Nejtěžší dešťový měsíce jsou Leden, Listopad a Prosinec
  • Teplota moře je vhodná pro celoroční plavání


Každoroční počasí v Rio de Janeiro

Chcete-li získat úplné informace o klimatu a počasí v Rio de Janeiro v konkrétním měsíci, klikněte na odpovídající řádek níže:

Leden 77°F/88°F
9.1in
únor 77°F/88°F
7.3in
Březen 76°F/86°F
7.5in
Duben 74°F/83°F
4.9in
Květen 70°F/79°F
4.3in
červen 68°F/79°F
3.2in
červenec 68°F/79°F
2.6in
Srpen 68°F/79°F
2.7in
Září 70°F/81°F
4.4in
říjen 72°F/81°F
6.7in
Listopad 74°F/81°F
10.4in
Prosinec 77°F/85°F
9.4in


Počasí a podnebí v Rio de Janeiro

Rio de Janeiro se nachází v blízkosti obratníku Kozoroha, má tropické přímořské podnebí, s horkým a vlhkým počasím. To je velmi odlišné od Chile, které není daleko a kde je klima oceánské. Je zde možné pozorovat dvě odlišná období, období dešťů a období sucha. Klima Rio de Janeiro je poměrně blízké souseda Sao Paulo.

Klima v Rio de Janeiru v období dešťů: prosinec až duben

V Rio de Janeiru je období dešťů od prosince do dubna. To je nejteplejší období města. Vlhkost v této době je velmi vysoká, stejně jako teplo. Moře má příjemnou teplotu, která je ideální pro koupání.

Klima v Rio de Janeiru v období sucha: květen až listopad

Sucho v této sezóně opravdu není. Ve skutečnosti je tato brazilská zima, která probíhá od května do listopadu, stále velmi mokrá. Stejně jako v Brasilii, hlavním městě, je v tomto ročním období stále velké množství dešťových srážek, i když to nemá nic společného s obdobím dešťů. Teploty jsou chladnější, ale zůstávají příjemné a v průběhu měsíců se mírně liší.

Rio de Janeiro : Rio de JaneiroGrafy: teplota a srážky v Rio de Janeiro

Na grafech níže si můžete zobrazit průměrné sezónní hodnoty v Rio de Janeiro – minimální a maximální venkovní teplotu, riziko a měsíční objem srážek, průměrné hodnoty denního sluneční svitu, teplotu moře, relativní vlhkost vzduchu za každý měsíc v roce.

Venkovní teplota

Srážky (dešťové srážky)

Denní sluneční hodiny

Teplota moře

Vlhkost vzduchu


Nejlepší období v Rio de Janeiro za příznivé ceny

Průměrná cena hotelů v Rio de Janeiro v jednotlivých měsících

Obecně je cena za hotelový pokoj v Rio de Janeiro nejnižší v Srpen. Takže je ten správný čas tam odcestovat a ušetřit! Statisticky nejdražším měsícem v ubytovacích službách je naopak únor.

Zarezervujte si hotelový pokoj za nejlepší cenu

Průměrná cena letů do Rio de Janeiro

Cena zpátečního letu Praha–Rio de Janeiro je v průměru nižší při odletu v březnu (průměrná cena 17150 CZK): jedná se o nejlepší období pro cestovatele s omezeným rozpočtem. Naopak při odletu v srpnu riskujete, že zaplatíte za letenku do Rio de Janeiro o 6630 CZK více.

Najděte letenku za nejlepší cenu

Průměrná cena za půjčení auta v Rio de Janeiro

Půjčení auta v Rio de Janeiro stojí v průměru 208.8 CZK na den. Tato cena se pohybuje od 26.1 CZK v závislosti na měsíci. v březnu vyjde půjčení auta v průměru na 182.7 CZK na 24 hodin, jedná se o nejlepší období, kdy ušetřit! Naopak v únoru je průměrná cena 208.8 CZK.

Pronajměte si vůz za nejlepší cenuDalší města a místa v blízkosti města Rio de Janeiro

Chargement en cours
Legenda: Rio de Janeiro další místa

Změna jednotek