Kdy jet do Rio de Janeiro

Vysoká turistická sezóna v Riu je mezi měsíci prosinec a březen, kdy je v Brazílii léto. Skutečně, cestovatelé se často snaží uniknout zimnímu chladu severní polokoule a využít pláže během vánočních svátků. Tato sezóna je tedy velmi rušná, ale také poměrně drahá.

Přesto to není nejpříznivější období počasí v Rio de Janeiru. S tropickým podnebím město Rio zažívá horké, ale velmi deštivé léto. Pokud cestujete během této doby, můžete se setkat s výraznými srážkami, které často přicházejí ve formě bouří.

Naopak, město není vystaveno cyklonům, což znamená, že cestování v této době je naprosto možné.

Ve skutečnosti je nejlepší období pro cestování do Rio de Janeira s příjemným klimatem spíše během zimy, od května do října. Zimní teploty v Riu zůstávají kolem 20°C (68°F) , s možností chladnějších nocí (pod 15°C (59°F) ).

Období července a srpna je velmi rušné a ceny jsou vysoké. Nicméně, pokud hledáte nízké ceny, měsíce květen, červen, září a říjen budou pro cestování velmi vhodné.

Celkově vzato, pokud se ptáte, kdy jet do Rio, vězte, že skutečně nejsou měsíce, které byste měli vyhýbat. Deštivé dny mohou trochu narušit váš pobyt, ale jsou velmi nepředvídatelné a mohou se vyskytnout v libovolné sezóně.

Nakonec, obecně platí, že Rio má tropické klima, horké po celý rok, s intenzivními, ale krátkodobými srážkami. Můžete se také koupat v libovolnou sezónu, protože teplota vody se pohybuje kolem 22 až 26°C (79°F) .

Takže, kdy je nejlepší čas pro cestu do Rio de Janeiro? Zde je několik dalších informací, které vám pomohou při rozhodování:

  • Nejlepší měsíce pro dobré počasí v Rio de Janeiro jsou Leden, únor, Březen, Duben, Květen, červen, červenec, Srpen, Září, říjen a Prosinec
  • V průměru jsou nejteplejší měsíce Leden, únor, Březen a Prosinec
  • Nejtěžší dešťový měsíce jsou Leden, Listopad a Prosinec
  • Teplota moře je vhodná pro celoroční plaváníKaždoroční počasí v Rio de Janeiro

Infografika nejlepších období pro návštěvu Rio de Janeiro
Infografika nejlepších období pro návštěvu Rio de Janeiro ©kam-a-kdy.cz

Podrobnosti o počasí v Rio de Janeiro měsíc po měsíci

Chcete-li získat všechny informace o podnebí a počasí v Rio de Janeiro pro konkrétní měsíc, klikněte na příslušný odkaz níže:

Leden únor Březen Duben Květen červen červenec Srpen Září říjen Listopad ProsinecPočasí a podnebí v Rio de Janeiro

Situováno podél obratníku Kozoroha, město Rio de Janeiro patří mezi největší města Brazílie, stejně jako Porto Alegre a São Paulo.

Rio de Janeiro má tropické podnebí s teplým a vlhkým počasím po celý rok. Známe zde dva odlišné období:

  • deštivé období, od prosince do března, které odpovídá létu
  • suché období, od května do října, které odpovídá zimě

Měsíce březen a listopad jsou přechodnými měsíci, kdy může být počasí jak teplé a deštivé, tak chladnější a suché.

Podnebí Rio de Janeiro během deštivého období: prosinec až březen

V Rio de Janeiru trvá deštivé období od prosince do března. Jedná se o nejteplejší období v městě. Denní průměry se pohybují mezi 25 a 30°C (86°F) . Nicméně, v tomto období může být horko dusivé, zejména kvůli velmi vysoké vlhkosti.

Kromě toho je klima v Rio de Janeiru v létě vystaveno významným srážkám. Mezi listopadem a březnem spadne asi 100 mm deště. Ty se objevují převážně ve formě bouřkových přeháněk, které obvykle trvají méně než hodinu.

Nakonec, během tohoto období má moře příjemnou teplotu, ideální koupání. Jeho teplota se pohybuje kolem 24 až 26°C (79°F) .

Podnebí v Rio de Janeiru během suchého období: květen až říjen

Zima v Rio de Janeiru trvá od května do října. Teploty jsou mírně chladnější s průměry mezi 21 a 25°C (77°F) .

Nicméně, podobně jako v Brasílii, počasí v Rio de Janeiru v zimě zaznamenává určité srážky, i když srážkový úhrn je nižší než během deštivého období.

Například v květnu a říjnu je více než 7 dní deště a asi 50 mm srážek. Naopak, měsíce červen, červenec a srpen jsou poměrně suché. Jsou také velmi oblíbené mezi dovolenkáři.

Úroveň slunečního svitu není v této době vynikající, když mohou být přítomny mraky. Počítá se zde asi 8 hodin slunečního svitu denně oproti 12 hodinám v prosinci a lednu.

Nakonec, teplota vody v této době je asi 22°C (72°F) , což umožňuje koupání, i když trochu chladné.

Rio de Janeiro : Rio de JaneiroGrafy: teplota a srážky v Rio de Janeiro

Na grafech níže si můžete zobrazit průměrné sezónní hodnoty v Rio de Janeiro – minimální a maximální venkovní teplotu, riziko a měsíční objem srážek, průměrné hodnoty denního sluneční svitu, teplotu moře, relativní vlhkost vzduchu za každý měsíc v roce.

Venkovní teplota

Srážky (dešťové srážky)

Denní sluneční hodiny

Teplota moře

Vlhkost vzduchuNejlepší období v Rio de Janeiro za příznivé ceny

Průměrná cena hotelů v Rio de Janeiro v jednotlivých měsících

Obecně je cena za hotelový pokoj v Rio de Janeiro nejnižší v červenec. Takže je ten správný čas tam odcestovat a ušetřit! Statisticky nejdražším měsícem v ubytovacích službách je naopak únor.

Zarezervujte si hotelový pokoj za nejlepší cenu

Průměrná cena letů do Rio de Janeiro

Cena zpátečního letu Praha–Rio de Janeiro je v průměru nižší při odletu v březnu (průměrná cena 16210 CZK): jedná se o nejlepší období pro cestovatele s omezeným rozpočtem. Naopak při odletu v srpnu riskujete, že zaplatíte za letenku do Rio de Janeiro o 6267 CZK více.

Najděte letenku za nejlepší cenu Ceny letů do Rio de Janeiro

Průměrná cena za půjčení auta v Rio de Janeiro

Půjčení auta v Rio de Janeiro stojí v průměru 568 CZK na den. Tato cena se pohybuje od 98.7 CZK v závislosti na měsíci. v květnu vyjde půjčení auta v průměru na 519 CZK na 24 hodin, jedná se o nejlepší období, kdy ušetřit! Naopak v prosinci je průměrná cena 617 CZK.

Pronajměte si vůz za nejlepší cenu


Další města a místa v blízkosti města Rio de Janeiro

Kdy jet do Brazílie?

Chargement en cours
Legenda: Rio de Janeiro další místa

Změna jednotek