Kdy jet do Londýna

Jako všechny evropské hlavní města lze Londýn objevovat v každém ročním období. Nicméně nejlepší období pro cestování do Londýna a užívání si příjemného počasí spadá spíše mezi měsíce květen a říjen.

Nejprve je dobré vsadit na letní období, abyste spojili krásné počasí a teplo s turistickými atrakcemi. Během měsíců červen až srpen jsou průměrné teploty mezi 14 a 23°C (74°F) a dlouhé slunečné dny poskytují více času na objevování.

Můžete se také zúčastnit mnoha venkovních festivalů a různých událostí, jako je turnaj ve Wimbledonu. Nicméně je třeba počítat s vyšším rozpočtem na cestování, protože hotely v Londýně mají tendenci zvyšovat ceny během turistické sezóny.

Pokud se tedy ptáte, kdy jet do Londýna, můžete najít dobrý kompromis cestováním na konci jara nebo na začátku podzimu. Podmínky od dubna do května a od září do října umožňují využít příznivého klimatu k objevování hlavního města Spojeného království. Navíc rozpočet na cestování bude dostupnější a město bude trochu klidnější.

Nakonec, i když je klima chladné a nepříznivé, zima není obdobím, které byste měli zcela vyhýbat při pobytu v Londýně. Během vánočních svátků má hlavní město pohádkovou atmosféru. S trochou štěstí můžete dokonce objevit Londýn pod jemnou vrstvou sněhu, což mu dodává zvláštní kouzlo.

Takže, kdy je nejlepší čas pro cestu do Londýna? Zde je několik dalších informací, které vám pomohou při rozhodování:

 • Nejlepší měsíce pro dobré počasí v Londýně jsou Květen, červen, červenec, Srpen, Září a říjen
 • V průměru jsou nejteplejší měsíce červenec a Srpen
 • Leden je nejchladnější měsíc v roce
 • Nejtěžší dešťový měsíce jsou červen a červenec
 • Nejlepší měsíce pro plavání jsou Srpen a ZáříKaždoroční počasí v Londýně

Infografika nejlepších období pro návštěvu Londýn
Infografika nejlepších období pro návštěvu Londýn ©kam-a-kdy.cz

Podrobnosti o počasí v Londýně měsíc po měsíci

Chcete-li získat všechny informace o podnebí a počasí v Londýně pro konkrétní měsíc, klikněte na příslušný odkaz níže:

Leden únor Březen Duben Květen červen červenec Srpen Září říjen Listopad ProsinecPočasí a podnebí v Londýně

Jako všechna anglická města, jako je Bath a Bristol, i Londýn má oceánské podnebí. Je jisté, že je třeba mít rád déšť, pokud chcete cestovat do hlavního města Anglie, protože deště jsou přítomny po celý rok, a to i v létě.

Nicméně deště jsou vždy nízké intenzity, což znamená, že nakonec Londýn patří mezi evropské hlavní města s nejnižším objemem srážek, zejména ve srovnání s hlavním městem Itálie, Římem.

Cestovat do Londýna je možné po celý rok, s více či méně příznivým počasím. Pojďme společně podrobněji prozkoumat klima v Londýně, abychom lépe připravili váš odjezd!

Klima v Londýně v létě

V Londýně jsou léta mírná. Je poměrně vzácné zažít vysoké teploty v této době roku, což umožňuje vyhnout se dusivému horku v některých dalších městech jako ve Španělsku nebo v Řecku. Obecně platí, že průměrné teploty se pohybují mezi 16 a 23°C (74°F) v červenci a srpnu.

Nelze říci, že léto je suchější období než podzim nebo zima, protože v Londýně prší asi 5 dní měsíčně po celý rok. Naopak září je mírně méně deštivý měsíc, na který byste mohli vsadit, pokud chcete během dovolené co nejméně používat deštník.

Přestože léto je obdobím nejvhodnějším k pobytu v Londýně, protože slunce je hojně přítomno. Navíc se rychle vrací na oblohu nad londýnským nebem po dešti.

Klima v Londýně v zimě

Klima v Londýně v zimě je spíše chladné, ale teploty zřídka klesají na mrazivé hodnoty. Skutečně, v prosinci jsou průměrné teploty mezi 5 a 9°C (49°F) a mezi 4 a 8°C (47°F) v lednu a únoru.

Můžete zažít sněhové přeháňky, ale v Londýně je to relativně vzácný jev. Stejně jako v ostatních měsících v roce, déšť je vždy přítomen ve formě lehkých přeháněk. Naopak šedá obloha dominuje v Londýně v zimě, s občasnou mlhou, což vytváří poměrně skoupou atmosféru...

Kromě toho přítomnost Temže má tendenci zesilovat pocit chladu, zejména když se zvedne vítr... Je to ideální období k útěku do londýnských kaváren a muzeí.

Klima v Londýně na jaře

Vlhké jaro v Londýně má také krásné slunečné dny. Teploty jsou mírné a příjemné, pohybují se kolem 11 až 18°C (65°F) v květnu.

Večery však zůstávají poměrně chladné v této době roku. Navíc teploty pomalu stoupají po zimě, takže v březnu a dubnu zůstává klima chladné. Dobrou zprávou je, že jaro je relativně málo deštivé období v Anglii, s asi 3 dny deště v měsíci.

Klima v Londýně na podzim

Stejně jako v ostatních ročních obdobích zůstává počasí v Londýně na podzim poměrně vlhké. Nicméně září a říjen mají poměrně málo srážek, což z nich činí ideální období pro pobyt v hlavním městě. Počasí zůstává slunečné po celý září.

Naopak, i když neprší, obloha je často šedá od října, což vytváří poměrně málo veselou atmosféru pro objevování města.

Kromě toho na podzim teploty rychle klesají, s teplotou kolem 11-15°C v říjnu a pod 10°C (50°F) v listopadu.

Londýn : Big Ben et les bus rouges de LondresGrafy: teplota a srážky v Londýně

Na grafech níže si můžete zobrazit průměrné sezónní hodnoty v Londýně – minimální a maximální venkovní teplotu, riziko a měsíční objem srážek, průměrné hodnoty denního sluneční svitu, teplotu moře, relativní vlhkost vzduchu za každý měsíc v roce.

Venkovní teplota

Srážky (dešťové srážky)

Denní sluneční hodiny

Teplota moře

Vlhkost vzduchu


Návštěvnost a turistické sezóny v Londýně

Zjistěte pomocí našich dat a grafů, kdy je v Londýně hlavní turistická sezóna (a tedy období, kdy je příliv turistů nejvyšší) a kdy vedlejší turistická sezóna.

Turistické sezóny v Londýně

 • Nejnižší turistická sezóna v Londýně
  Měsíce s nejnižším počtem turistů jsou: Leden, únor a Březen.
 • Hlavní sezóna v Londýně
  Návštěvnost v Londýně je vysoká v: Duben, červen, Srpen a Listopad.
 • Nejvyšší turistická sezóna v Londýně
  Turistický příliv dosahuje v Londýně svého vrcholu v: Květen, červenec, Září, říjen a Prosinec.

Graf: ukazatel návštěvnosti v Londýně měsíc po měsíciNejlepší období v Londýně za příznivé ceny

Průměrná cena hotelů v Londýně v jednotlivých měsících

Obecně je cena za hotelový pokoj v Londýně nejnižší v Leden. Takže je ten správný čas tam odcestovat a ušetřit! Statisticky nejdražším měsícem v ubytovacích službách je naopak červenec.

Zarezervujte si hotelový pokoj za nejlepší cenu

Průměrná cena letů do Londýna

Cena zpátečního letu Praha–Londýn je v průměru nižší při odletu v lednu (průměrná cena 1560 CZK): jedná se o nejlepší období pro cestovatele s omezeným rozpočtem. Naopak při odletu v červenci riskujete, že zaplatíte za letenku do Londýna o 966 CZK více.

Najděte letenku za nejlepší cenu Ceny letů do Londýna

Průměrná cena za půjčení auta v Londýně

Půjčení auta v Londýně stojí v průměru 793 CZK na den. Tato cena se pohybuje od 446 CZK v závislosti na měsíci. v lednu vyjde půjčení auta v průměru na 620 CZK na 24 hodin, jedná se o nejlepší období, kdy ušetřit! Naopak v prosinci je průměrná cena 1065 CZK.

Pronajměte si vůz za nejlepší cenu


Další města a místa v blízkosti města Londýn

Kdy jet do Anglie?

Chargement en cours
Legenda: Londýn další místa

Změna jednotek