Kdy jet do Alicante

Kdy je nejlepší časpro cestu do Alicante? Zde je několik informací, které vám pomohou při rozhodování:

  • Nejlepší měsíce pro dobré počasí v Alicante jsou Březen, Duben, Květen, červen, červenec, Srpen, Září, říjen a Listopad
  • V průměru jsou nejteplejší měsíce červenec, Srpen a Září
  • Alicante má suché období v únor, Květen, červen, červenec a Srpen
  • Nejchladnější měsíce jsou Leden, únor a Prosinec
  • Srpen je nejlepší měsíc pro plavání

Chcete-li získat úplné informace o klimatu a počasí v Alicante v konkrétním měsíci, klikněte na odpovídající řádek níže:

Leden 50°F/58°F
9%
1.1in
únor 52°F/59°F
6%
0.3in
Březen 56°F/61°F
13%
1.1in
Duben 61°F/67°F
15%
0.9in
Květen 67°F/72°F
8%
0.4in
červen 74°F/79°F
5%
0.2in
červenec 79°F/85°F
4%
0.2in
Srpen 79°F/85°F
5%
0.4in
Září 74°F/79°F
11%
0.7in
říjen 67°F/74°F
12%
0.6in
Listopad 58°F/65°F
13%
0.9in
Prosinec 52°F/59°F
8%
0.7in

Počasí a podnebí v Alicante

Město Alicante má díky své zeměpisné poloze středomořské podnebí, které je známé pro své mírné zimy a pohodlné teplo v létě. Ve srovnání s klimatem Marbelly, pobřežním městem Andalusie, klima v Alicante je vhodné pro turistiku i v zimě. Srážky jsou vzácné a osvěžují atmosféru. Od května do července jsou meteorologické podmínky ideální, aby si rekreanti užívali krásné sluníčko spolu s pohodlným teplem. Podzim je vhodný pro osoby citlivé na vysoké teploty vzhledem ke své mírnosti. Tato sezóna je perfektní, takže si můžete užívat výhod dovolené na pláži daleko letního od davu.

Podnebí v Alicante v létě

Od poloviny června je teplo již cítit. Počasí je začátkem léta. Klimatické podmínky jsou vhodné pro letní aktivity všeho druhu. Postupně denní teploty nadále stoupají až k vysokým hodnotám v srpnu. Stejně jako ve Valencii, během tohoto období teplo dosahuje svého vrcholu; je čas nosit jen trička a šortky pro pohodlný pocit. Naštěstí teplota vody je příjemná. Ta vás zve ke koupání a jiným vodním sportům, potápění a šnorchlování.

Podnebí v Alicante v zimě

Mírná a příjemná přítomnost slunce charakterizuje zimní sezónu v Alicante. Ranní teploty jsou chladné, naštěstí v průběhu hodin se postupně zvyšují až k pohodlným uprostřed dne. Pokud milujete turistiku a procházky, budete mít velkou příležitost se oddávat svým vášním bez rizika horka. Jediné co musíte udělat, obléknout si například lehký svetr. Tím docílíte pohodlí.

Podnebí v Alicante na jaře

Jarní sezóna v Alicante připomíná město Huelva. Ráno mírné a příjemné teplo uprostřed dne budete trávit chvíle výjimečného odpočinku a užívat si dlouhé slunečné dny. Období od poloviny března do poloviny května je ideální pro pobyt v Alicante, daleko od shonu davu a velké letního tepla. Vzhledem k tomu, že deště jsou vzácné, je ten správný čas pro turistické objevy: návštěva muzea nebo zvláštní okamžiky pro relaxaci, bez opalovacího krému.

Podnebí v Alicante na podzim

První dny na podzim vám umožní vychutnat ideální klimatické podmínky: příjemné teplo, slunečné dny a jasné nebe slibují skvělý čas. V průběhu doby se teplo pomalu zmenšuje. Teploty klesají postupně, ale stále přináší pohodu. Pokud jsou některé regiony, jako Katalánsko a severní Španělsko na podzim vlhké, s poměrně nízkými teplotami, počasí v Alicante zůstává příznivé. Teploty jsou mírné, s minimálními hodnotami kolem 15° C. Pokud máte rádi neobvyklé prázdniny, v zimní sezóně v Alicante prožijete nezapomenutelné chvíle.

Alicante : Explanada de España, Alicante


Grafy: teplota a srážky v Alicante

Na grafech níže si můžete zobrazit průměrné sezónní hodnoty v Alicante – minimální a maximální venkovní teplotu, riziko a měsíční objem srážek, průměrné hodnoty denního sluneční svitu, teplotu moře, relativní vlhkost vzduchu za každý měsíc v roce.

Venkovní teplota

Srážky (dešťové srážky)

Denní sluneční hodiny

Teplota moře

Vlhkost vzduchuŠpanělsko: Mapa

Objeví se Alicante na mapě níže modrou ikonou. Ostatní města nebo místa ve Španělsku se na mapě objevují černým symbolem. Umístěte kurzor pro informace o klimatu.

Chargement en cours
Legenda: Alicante další místa

Důležitá města ve Španělsku

Zobrazit úplný seznam měst

Změna jednotek