Kdy jet do Toskánsko

Kdy je nejlepší časpro cestu do Toskánsko? Zde je několik informací, které vám pomohou při rozhodování:

  • Nejlepší měsíce pro dobré počasí v Toskánsko jsou Duben, Květen, červen, červenec, Srpen, Září a říjen
  • V průměru jsou nejteplejší měsíce červenec a Srpen
  • Leden je nejchladnější měsíc v roce
  • Listopad je nejvíce deštivý měsíc
  • Nejlepší měsíce pro plavání jsou červen, červenec, Srpen a Září

Chcete-li získat úplné informace o klimatu a počasí v Toskánsko v konkrétním měsíci, klikněte na odpovídající řádek níže:

Leden 41°F/47°F
25%
1.6in
únor 43°F/49°F
32%
2.2in
Březen 50°F/56°F
33%
1.9in
Duben 59°F/63°F
35%
1.8in
Květen 65°F/70°F
42%
2.3in
červen 74°F/79°F
36%
2.3in
červenec 79°F/85°F
24%
1.3in
Srpen 81°F/86°F
23%
1.4in
Září 70°F/77°F
29%
2in
říjen 61°F/67°F
28%
2.2in
Listopad 52°F/56°F
32%
3in
Prosinec 43°F/49°F
24%
2.1in

Počasí a podnebí v Toskánsko

Toskánsko je italský region severně od Lazie kousek od města Řím. Toskánské hlavní město je Florencie, Toskánsko má středomořské klima zejména podél jeho pobřeží. Zimy jsou mírné a léta horká. Nicméně díky danému vlivu geografie a terénu se vnitrozemské povětrnostní podmínky liší od těch Toskánského souostroví. Ale obecně se klima Toskánska může rozlišovat 4 ročními obdobími.

Toskánsko v zimě

Mírná atmosféra téměř čerstvá charakterizuje Toskánsko v zimním období, které trvá až od prosince do konce února. I když teploty zřídka klesají pod bod mrazu, tak sníh nelze vyloučit a to zejména v lokalitách umístěných v blízkosti Sieny a Florencie. A protože toto je nejdeštivější období, tak se srážky mohou vyskytovat častěji.

Toskánsko na jaře

Teploty stoupají rychle, takže atmosféra je příjemně jarní, kromě chladného rána, které stále dominuje prvním březnovým týdnům. Nicméně květnové počasí v Toskánsku vám umožní oblékat se do lehkého oblečení a tak snadno objevovat architektonické bohatství regionu.

Toskánsko v létě

Od června do srpna krásné počasí charakterizuje dny v Toskánsku. Krásné slunečné a příjemně teplé dny převažují nad málo deštivými epizodami. Na druhou stranu bouře, které vyžadují opatrnost rekreantů a místních obyvatel, nejsou vyloučeny.

Toskánsko na podzim

Jako na italských ostrovech Sicílii a Sardinii se podzim v Toskánsku vyznačuje mírnými teplotami a slunečním svitem. Kromě toho, září a říjen jsou stále příznivé pro outdoorové aktivity. Ale v listopadu se lidé citliví na ranní a večerní chlad musí chránit pohodlným oblečením, aby se mohli cítit pohodlně.

Toskánsko : Paysage de Toscane


Grafy: teplota a srážky v Toskánsko

Na grafech níže si můžete zobrazit průměrné sezónní hodnoty v Toskánsko – minimální a maximální venkovní teplotu, riziko a měsíční objem srážek, průměrné hodnoty denního sluneční svitu, teplotu moře, relativní vlhkost vzduchu za každý měsíc v roce.

Venkovní teplota

Srážky (dešťové srážky)

Denní sluneční hodiny

Teplota moře

Vlhkost vzduchuItálie: Mapa

Objeví se Toskánsko na mapě níže modrou ikonou. Ostatní města nebo místa v Itálii se na mapě objevují černým symbolem. Umístěte kurzor pro informace o klimatu.

Chargement en cours
Legenda: Toskánsko další místa

Důležitá města v Itálii

Zobrazit úplný seznam měst

Změna jednotek