Kdy jet do Milán

Kdy je nejlepší časpro cestu do Milán? Zde je několik informací, které vám pomohou při rozhodování:

  • Nejlepší měsíce pro dobré počasí v Milán jsou Duben, Září a říjen
  • V průměru jsou nejteplejší měsíce červen, červenec a Srpen
  • Leden je nejchladnější měsíc v roce
  • Nejtěžší dešťový měsíce jsou Duben, Květen, červen, červenec, Srpen a Listopad

Chcete-li získat úplné informace o klimatu a počasí v Milán v konkrétním měsíci, klikněte na odpovídající řádek níže:

Leden 40°F/45°F
20%
1.4in
únor 43°F/49°F
25%
1.9in
Březen 52°F/58°F
30%
2.4in
Duben 59°F/67°F
38%
3.5in
Květen 67°F/74°F
49%
4.4in
červen 76°F/81°F
53%
4.2in
červenec 79°F/85°F
53%
3.9in
Srpen 77°F/85°F
47%
4.3in
Září 70°F/77°F
35%
3.4in
říjen 61°F/67°F
28%
3.4in
Listopad 50°F/54°F
35%
4in
Prosinec 41°F/47°F
20%
1.7in

Počasí a podnebí v Milán

Vzhledem ke své poloze, blíže k Alpám než k pobřeží Středozemního moře, má Milán jiné klima než pobřežní města, s krásnými slunečnými dny značnou část roku. Klima Milána se vyznačuje chladnými zimami, s vysokou úrovní sněhu, teplým a deštivým létem s mnoha bouřkami, ale i nádhernými jary zdobené příjemným teplem a podzimy, které rozšiřují letní prázdniny. Od dubna do října je počasí v Milánu, tak akorát pro procházky po památkách.

Jaro v Milánu

Pokud jste v Římě, jaro znamená krásné dny s chladnými teplotami, Milan má hojné srážky připomínající Benátky. Proto je nutné připravit se na zatažené nebe a následně lehké deště. Ale jak se teplo postupně vrací, jaro v Milánu slibuje návrat dobrého počasí.

Léto v Milánu

Teploty nadále stoupají, během několika týdnů teplo dosahuje svého vrcholu v srpnu. Při průměrné maximální teplotě 32° C může být teplo uprostřed dnů ohromující, na rozdíl od teploty v přímořských městech jako je Rimini. Kromě toho musíme dát pozor na bouře, které doprovázejí růst tepla.

Podzim v Milánu

Podzim se vyznačuje neočekávaným poklesem teplot. V říjnu je v Milánu stále krásné počasí, ale kazí se rychle v listopadu. Nejen že se ochladí, ale dochází k poměrně výraznému nárůstu dešťových srážek. Tato vlhkost vytváří zvláštní klima Milána.

Zima v Milánu

Miláno je nejchladnější město v Itálii v zimním období, chladnější než Boulogne. Kromě srážek, které se vyskytují ve formě lehkého deště nebo sněhu,jsou teploty kolem 3° C. . A my chápeme, proč bohatí milánští v této roční době raději navštěvují jiné destinace jako jsou Atény nebo Karibik.

Milán : milano 8


Grafy: teplota a srážky v Milán

Na grafech níže si můžete zobrazit průměrné sezónní hodnoty v Milán – minimální a maximální venkovní teplotu, riziko a měsíční objem srážek, průměrné hodnoty denního sluneční svitu, relativní vlhkost vzduchu za každý měsíc v roce.

Venkovní teplota

Srážky (dešťové srážky)

Denní sluneční hodiny

Vlhkost vzduchuItálie: Mapa

Objeví se Milán na mapě níže modrou ikonou. Ostatní města nebo místa v Itálii se na mapě objevují černým symbolem. Umístěte kurzor pro informace o klimatu.

Chargement en cours
Legenda: Milán další místa

Důležitá města v Itálii

Zobrazit úplný seznam měst

Změna jednotek